Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:53 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:53 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor
PostNapisane: Cz kwi 20, 2017 1:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 22, 2008 9:24 pm
Posty: 417
Lokalizacja: Gdańsk, Pomorskie
Dawno mnie tu nie było, dlatego nie wiem czy dobry dział, jeżeli nie, to proszę Admina o przeniesienie.

Mam takie pytanie ogólne.

Jakiś czas temu byłem modelarzem i teraz postanowiłem do tego wrócić. Może nie o samego modelarstwa, a do pojeżdżenia dla frajdy modelem. Sięgając pamięcią, to najwięcej frajdy sprawiała mi zabawa E-maxxem.

Postanowiłem więc kupić sobie E-maxxa (miałem 3905).

Przyglądam już od 2,3 tygodni OLX, giełdę RCauto jak i Allegro i jedyne co mnie martwi to brak ofert (już nie wspomnę o ciekawych) sprzedaży E-maxx.

Do sedna...moje pytanie ogólnie brzmi, czy w ogóle jest jeszcze możliwość kupna E-Maxxa ? czy już nikt nie jeździ tymi modelami i odeszły do lamusa ? a może są tak dobre, że nikt ich nie chce sprzedać ? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 9:30 pm 
Offline

Dołączył(a): So sty 14, 2017 10:05 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Mrągowo
Szczerze to też mam ten problem. Bardzo mało ofert, ale zdaża się pare na jakiś czas. Sam mam dwa emaxx'y (3908, 3906) i nie zapowiada się abym sprzedał. Myślę, że nie tylko ja. Możesz zawsze kupić nowego. Rozglądaj się. Na Olx niedawno widziałem za 1200zł całkiem niezły (3905).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 22, 2017 5:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
To ja zapytam za co tak lubicie E-MAXXy , mieliście bezpośrednie porównanie z E-REVO ?

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 22, 2017 1:18 pm 
Offline

Dołączył(a): So sty 14, 2017 10:05 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Mrągowo
Ja powiem tak, emaxx i erevo są porównywalne. Sporo części z emaxx'a pasuje do erevo i na odwrót, tyle, że erevo ma regulacje zawieszenia i można obniżyć czy podnieść. Ja wolę maxxa gdyż jesy to typowy Monster, lepszy moim zdaniem z wyglądu, lepsze podwozie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 22, 2017 1:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 10, 2004 10:42 pm
Posty: 1278
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
E-Revo od E-Maxxa jest przede wszystkim dużo wytrzymalsze i ma większy skok zawieszenia a już na pewno nie ma mniejszego prześwitu. E-maxx ma typową budowę monstera i niestety jego podwozie, a szczególnie połączenie bulkheadów z płytą podłogową jest najsłabszym elementem tego monstera i nawet nie ma co porównywać konstrukcyjnie obu podwozi. Druga sprawa oba modele mają kilka elementów wspólnych jak półosie napędowe, dyferencjały czy przekładnia ale reszta części to inna konstrukcja łącznie ze słabszymi zwrotnicami ( od starych wersji REVO ) czy plastikowymi amortyzatorami w E-maxxie. E-Maxx to typowy monster a E-Revo to monster z możliwościami terenowymi i wyścigowymi dużo większymi i jest lepiej podatny na tuning. Oba modele całkowicie są od siebie odmienne i E-Maxx pod żadnym względem nie dorówna wytrzymałością i zdolnościami terenowymi E-Revo. Do E-Maxxa trzeba mieć sentyment bo sam zaczynałem od tego modelu poważniejszą zabawę w 2004 roku :)

PS. Jak ktoś chce E-maxxa z was to mam znajomego, któremu przerabiałem cały model łącznie z RPM, dyfer mojej produkcji czy koła Prorevo. Info na priv to podam kontakt :) Model prawdopodobnie jest na sprzedaż ale nie wystawiany na żadnym portalu.

_________________
www.prorevo.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 22, 2017 3:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Marcin i o to chodziło .
Piękne porównanie , dzięki Wielkie .

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 22, 2017 4:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2016 7:50 pm
Posty: 41
Lokalizacja: SCZ
jaki macie budżet na tego E-Maxxa ? bo moj znajomy ma zajebistego -sporo RPM i aluminium - i coś wspominał że moze by i oddał w dobre ręce, bo sporo pracy w niego włożył

_________________
Buggy Flux
Apache C1
X-Maxx
Carbon MBM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 12:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 22, 2008 9:24 pm
Posty: 417
Lokalizacja: Gdańsk, Pomorskie
rafal-waw napisał(a):
To ja zapytam za co tak lubicie E-MAXXy , mieliście bezpośrednie porównanie z E-REVO ?


Najpierw pozwole sobie odpowiedziec na pytanie Rafała :)

Otóż za co lubię tak E-maxxa ? Nie wiem, po prostu miałem ten model i ze wszystkich które miałem ten sprawiał mi najwięcej frajdy, mimo, że na 10 wypadów 6-7 kończyło się nie wtedy kiedy ja chce, tylko wtedy kiedy model zaniemógł :P Może jeszcze Hobao Hyper 7 był fajny, ale to buggy, więc zastosowanie inne.

Konstrukcyjnie nie wiem czy jest lepszy, czy najlepszy, albo najgorszy. Ja widziałem jak go używam, co najczęściej się psuje w mojej eksploatacji i próbowałem te punkty newralgiczne poprawić. Jeżeli przejść do "Podobania", to przede wszystkim podoba mi się jego wygląd. To taki typowy monster truck z dwoma amortyzatorami na koło co mi się dużo bardziej podoba niż patent z popychaczami w Revo.

Oczywiście to nie jest powodem, że model który chcę kupić to koniecznie ma być E-maxx.

O E-revo tez myślałem, z tym że głównie spotykam się z opiniami, że to truggy a nie MT, a w dodatku takie truggy, które bez modyfikacji niekoniecznie dobrze sobie radzi na torze. Jednak to mi zupełnie nie przeszkadza. Moim celem jest by mieć model masywny, z dużym prześwitem, nie bojący się hopek ale i szybkich prostych pod blokiem :) E-maxx w tej kategorii się sprawdzał, więc o nim pomyślałem.

Jednak bezpośredniego porównania z E-Revo nie miałem, nawet na żywo nigdy E-revo nie widziałem :)

Przeanalizowałem za to mocno stornę Prorevo ( chyba Marcina Jasińskiego ) a dodatkowo po słowach Marcina w tym poście, że Revo ma wyzszy prześwit poszukałem na necie pod hasłem E-Revo Bashing i faktycznie, E-revo wygląda na naprawdę niezłego bash'owego potwora :)

ALe mimo, że jest lepsze od E-maxxa ( według opinii ) to mimo to potrzebuje multum modyfikacji...I tutaj odpowiedź na mój budżet...Chciałbym kupić model, który im bardziej będzie goły tym lepiej. Lubię sam przy modelach grzebać, lubię sam konfigurować, tuningować ( a w ogóle jest ktoś kto nie lubi ?!? :) ), poza tym aparaturę już mam ( od modelu trial co prawda ) , pakiety też, dlatego tak jak wspomniałem, im model będzie bardziej "goły" tym lepiej. Mam w dodatku czas ( nie chodzi o ilość wolnego czasu, a o czas do rozpoczęcia używania modelu), dlatego moge poczekać, poszukać i kupić model, który sam sobie "dozbroję".

Już kiedyś zakładałem tutaj topic odnosnie kupna MT do zabawy. Wtedy polecono mi również produkty Thunder Tiger, więc i za ta marką się rozglądam... sercem jestem jednak chyba bardziej przy Traxxas...Pytanie tylko czy E-maxx, czy E-revo ? Wiem jednak na pewno , że z dyfrem centralnym od Prorevo :)

P.S.
Marcin Jasiński napisał(a):
"...E-maxx ma typową budowę monstera i niestety jego podwozie, a szczególnie połączenie bulkheadów z płytą podłogową jest najsłabszym elementem tego monstera..."
Tutaj się zgodzę - Bulkheady E-maxxa to porażka. łamią się wszędzie gdzie się da. Przy otworach na śruby skidów przede wszystkim. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wymiana na części ALU nie załatwia sprawy, bo...no własnie, bo jak się wymieni Bulkheady na alu, to zaczynają puszczać inne elementy, które sa do nich przymocowane, np. szpilki wahaczy lub same wahacze. Ja sobie z tym poradziłem, ale ile to było zbyt wcześnie zakończonych zabaw, to nie wspomnę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 3:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 10, 2004 10:42 pm
Posty: 1278
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
A może X-maxx w najnowszej wersji ? :)

_________________
www.prorevo.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 25, 2017 8:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 22, 2008 9:24 pm
Posty: 417
Lokalizacja: Gdańsk, Pomorskie
X- maxx robi wrażenie ale póki ci jest dość drogim modelem i nie do końca mobilnym. Miałem petrola 1;5 i nie było łatwo go zapakować do bagażnika na grilla by pojeździć w przerwie miedzy browarami ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:53 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL