Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 9:46 am

Teraz jest So cze 27, 2026 9:46 am




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 11:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 24, 2005 7:36 pm
Posty: 2024
Lokalizacja: Przemyśl
kupiłeś to uzywane mt2?
dobry wybór(sam miałem kuoić)
paliwo BIG BANG 16% jest bdb,alr z tego co czytałem on jest otarty na 20%,więc jesli będziesz lał 16% zrób ''mini docieranie''

_________________
POL - 1342


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 11:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 04, 2005 9:49 am
Posty: 175
Lokalizacja: Grójec
no juz zamowilem wczoraj wieczorem. A czym sie róznia 16% od np 30% i wiecej procent tym wieksza moc??

_________________
1: tamiya TL-01 / fabia wrc
2: savage X 4.1 / ford f-150
3: strada evo rally / impreza 04r
4: axial SCX10 Jeep Wrangler Unlimited C/R Edition
5: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 11:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 24, 2005 7:36 pm
Posty: 2024
Lokalizacja: Przemyśl
te procenty to zawartość nitrometanu.Moc teoretycznie wieksza im wiecej %

_________________
POL - 1342


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 11:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 04, 2005 9:49 am
Posty: 175
Lokalizacja: Grójec
aha. dzieki. To mam pytanko jak juz dostane ten samochodzik to zeby go odpalic to co musze zrobic?? wlac paliwo,włozyc wszystkie baterie, podgrzac swiece i uruchomic tak??

_________________
1: tamiya TL-01 / fabia wrc
2: savage X 4.1 / ford f-150
3: strada evo rally / impreza 04r
4: axial SCX10 Jeep Wrangler Unlimited C/R Edition
5: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 12:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Marins napisał(a):
aha. dzieki. To mam pytanko jak juz dostane ten samochodzik to zeby go odpalic to co musze zrobic?? wlac paliwo,włozyc wszystkie baterie, podgrzac swiece i uruchomic tak??


poczytać np to forum
poszperać w necie o regulacji
poczytać instrukcję

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 1:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 7:43 am
Posty: 1349
Lokalizacja: KRAKÓW ---------RC SMOKI
Ja polecam Tornado. Jest troche drozsze 2,5l -90zl ale naprawde jest ok. Zadnych problemow nie mam jest cudowne.

Co robisz aby uruchomic. Wlej paliwo.Nastepnie musisz miec grzalke i pamietaj aby miala super sprawna BATERIE. Wiec wkladasz grzalke tak aby sie jakby zaklinowala na swiecy ( wczesniej wkrec swiece odpowiednia, na mrozie najlepiej swiece zimna czyli np OS A8. ) Wkladasz grzalke, w tym czasie kiedy grzalka zasila swiece ( ok 5-10sek ) wkladasz roto start. Roto startem nie mozesz krecic wiecej niz 5sekund. Jesli samochod nie odpali musisz cos pogrzebac. Zapompuj paliwo jeszcze raz. W instrukcji pisze ze w silnikach bez szarpanki pompuje sie tylko raz ale ja czasami pompuje wiecej. I znowu wloz grzalke i krec roto. Jesli dalej nie zapala odkrec swiece, przyloz reke do radiatora i zacznij krecic roto, jesli chlapie paliwem z glowicy ( radiatora ) znaczy ze silnik jest zalany. Odwroc model do gory nogami i pokrec tak troche tym roto, mozesz dac mu odpoaczac z 10min i krec co jakis czas rotostartem. Jesli juz nic z niego nie leci, zakrec swiece i powtorz wczesniejsze dzialania. Jesli dalej cos nie gra to przy gazniku bedzie taka srubka sterczaca do gory - srubka od wyskich obrotow ( do niej idzie rurka z paliwem ). Odkrec lub lekko przykrec, musisz probowac. Zakladam ze wczesniejszy uzytkownik juz mial ustawione poprawnie inne srubki wiec teraz przydaloby sie tylko ta od wysokich pokrecic. Jesli dalej nie odpala a powiedzmy bedziesz jezdzil na paliwie 16% , a wczesniej bylo 20 to musisz tak jak wczesniej ktos powiedzial zrobic male docieranko. A wiec musisz ustawic srubki fabrycznie. Zaczynamy od srubki pod filtrem paliwa. Zdejmujesz filtr. Musisz servem od gazu przekrecic tak zeby przepustnica ( tam jest taka dziorka ktora sie otwiera lub zamyka ) byla zamknieta. jak to zrobisz to servo juz w ta jedna strone nie powinno sie ruszac. Teraz patrzysz czy w tej przepustinicy widac kawalek dziorki ( 1mm ) Jesli nie to musisz ta srubka pod filtrem krecic tak aby byla przerwa 1mm. Nastepnie przechodzimy do srubki od wysokich obrotow ( ta co wczesniej ). Zakrec ja na fulla i odkrec 3 pelne obroty ( 360 * ). I kolejna srubka ta z boku ( obok tlumika, kolektora ). Wkrec ja tak aby byla na rowni z obudowa gaznika. I teraz probuj. Powinno odpalic jesli nie to napisz na gg co i jak. Musisz byc cierpliwy i robic wszystko dokladnie, bo ja wlasnie bylem niecierpliwy i zrobilem na lapu capu i jedna srubke ta obok tlumika zniszczylem :(. Ale odpala :D. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

_________________
Gallery of my cars

Prosze nie pisac na PW ofert sprzedazy, wymian itd, gdyz nie jestem zainteresowany. Pozdrawiam.

The end.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 1:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 04, 2005 9:49 am
Posty: 175
Lokalizacja: Grójec
ok wielkie dzieki, napracowałes sie nad tym postem:) jak cos bedzie nie tak to napisze do Ciebie bo widze ze sie na tym znasz. ale chyba zostane jednak przy tym bigbangu 20% puki co bo narazie nie mam kasy na lepsze paliwo:)

_________________
1: tamiya TL-01 / fabia wrc
2: savage X 4.1 / ford f-150
3: strada evo rally / impreza 04r
4: axial SCX10 Jeep Wrangler Unlimited C/R Edition
5: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 1:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Marins napisał(a):
ok wielkie dzieki, napracowałes sie nad tym postem:) jak cos bedzie nie tak to napisze do Ciebie bo widze ze sie na tym znasz. ale chyba zostane jednak przy tym bigbangu 20% puki co bo narazie nie mam kasy na lepsze paliwo:)


do silnika 2.5ccm 20% to za dużo, bedzie się grzał
weź 16%

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 1:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 8:15 am
Posty: 409
Lokalizacja: Rzeszów
TOOST napisał:
"do silnika 2.5ccm 20% to za dużo, bedzie się grzał
weź 16%"
Ta wypowiedz jest błędna.
Ja jeździłem REVO i lałem 25% i żeby choć raz się przegrzał-nigdy.

_________________
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 2:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Marcin Bassara napisał(a):
TOOST napisał:
"do silnika 2.5ccm 20% to za dużo, bedzie się grzał
weź 16%"
Ta wypowiedz jest błędna.
Ja jeździłem REVO i lałem 25% i żeby choć raz się przegrzał-nigdy.


revo ma troche inny silnik niż T-15
T-15 trzeba bedzie zalać, zeby się nie grzał na paliwie 20%, a do tego trzeba będzie świecę też zmieniać
na 16% nitro i tak bądzie śmiagał jak nic.

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 2:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 7:43 am
Posty: 1349
Lokalizacja: KRAKÓW ---------RC SMOKI
Nie ma sprawy jak cos to pisz tez na gg 6288840. Napisz do mnie to sobie Ciebie zapisze - az tak sie nie znam ale przekazuje wiedze "potomnym" - Toost mi duzo pomogl, Tomek i reszta ;)

Big bang tez moze byc, wiadomo ale wez 16%. Juz byl gdzies temat ktory zalozylem "jakie paliwo do mt2", wiekszosc mowila 16 i takie mam ;d

_________________
Gallery of my cars

Prosze nie pisac na PW ofert sprzedazy, wymian itd, gdyz nie jestem zainteresowany. Pozdrawiam.

The end.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 2:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 04, 2005 9:49 am
Posty: 175
Lokalizacja: Grójec
no tak ale skoro on był docierany na 20% to chyba moze na nim jezdzic?? tak mi sie wydaje.

_________________
1: tamiya TL-01 / fabia wrc
2: savage X 4.1 / ford f-150
3: strada evo rally / impreza 04r
4: axial SCX10 Jeep Wrangler Unlimited C/R Edition
5: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 27, 2005 2:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 8:15 am
Posty: 409
Lokalizacja: Rzeszów
Nie ma poczeby lania 20 czy 25 do tego modelu bardzo dobrzesobie będzie radził na 16%. MT2 ustawiałem na 25 bo takie paliwo gostek miał i była świece A8 i nie był przelany ani nie grzał się poprostu plusy stosowania tego paliwa przy małej pojemności nie są współmierne z kosztami tego paliwa.

_________________
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 28, 2005 11:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 04, 2005 9:49 am
Posty: 175
Lokalizacja: Grójec
No tak ale róznica 16% i 20%na 5L jest 7zł wiec nie tak duzo, mowie tu o Big bangu.a jak mialbym wlac 16% to musialbym zrobic to mini docieranie no a jak mowilem wczesniej nie znam sie na tym bo to bedzie moj pierwszy spaliniak. w przyszłosci jak poznam swoj model i bede mial wieksze pojecie o spaliniakach to moze zmienie na 16%

_________________
1: tamiya TL-01 / fabia wrc
2: savage X 4.1 / ford f-150
3: strada evo rally / impreza 04r
4: axial SCX10 Jeep Wrangler Unlimited C/R Edition
5: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 28, 2005 11:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Marins napisał(a):
No tak ale róznica 16% i 20%na 5L jest 7zł wiec nie tak duzo, mowie tu o Big bangu.a jak mialbym wlac 16% to musialbym zrobic to mini docieranie no a jak mowilem wczesniej nie znam sie na tym bo to bedzie moj pierwszy spaliniak. w przyszłosci jak poznam swoj model i bede mial wieksze pojecie o spaliniakach to moze zmienie na 16%


to nie żadne mini docieranie tylko regulacja
nie zmieniasz marki paliwa tylko zawartość nitrometanu, wkręć HSN o 1/8 obrotu na poczatek i po regulacji.
I tak musisz regulowac silnik do warunków otoczenia.

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest So cze 27, 2026 9:46 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL