Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:27 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:27 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Szarpanka
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 9:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 23, 2005 6:03 pm
Posty: 226
Lokalizacja: Łódź
Słyszałem że dużo ludzi ma kłopot z szarpanką bo często ją urywają. Wpadłem na taki pomysł. Co wy na to żeby zrobić szarpankę z naciągu tenisowego? Jest bardzo wytrzymały i nie da się go rozerwać rękoma. Co wy na to?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 9:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 08, 2004 9:13 pm
Posty: 1723
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.k/Warszawy
hmm... mozliwe ze i dobry pomysl ale nie wiem czy wejdzie bo naciag jest dosc twardy i nie wyciga sie tak jak sznurek :roll:

_________________
Team Losi 8ight-T | SH 4.6 | DX 3.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 9:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2004 7:39 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Warszawa
odradzam.... niby naciągi są mocne ale u mnei w silniku 2.5 naciag nie wytrzymał 2 pociągnięc!!, 3 razy probowalem to zalozyc za kazdym razem 2 pociągnięcie i nie ma sznurka, lepiej kupic linke z kevlaru, do dostania w sklepach zeglarskich, nie do zdarcia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 9:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 08, 2004 9:13 pm
Posty: 1723
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.k/Warszawy
dyziek napisał(a):
odradzam.... niby naciągi są mocne ale u mnei w silniku 2.5 naciag nie wytrzymał 2 pociągnięc!!, 3 razy probowalem to zalozyc za kazdym razem 2 pociągnięcie i nie ma sznurka, lepiej kupic linke z kevlaru, do dostania w sklepach zeglarskich, nie do zdarcia...


To jakis lipny naciag miales bo dobre naciagi jest baaardzo trudno zerwac ( wiem bo trenowalem tenisa 9 lat ) :wink:

_________________
Team Losi 8ight-T | SH 4.6 | DX 3.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 10:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
A jak z ich odpornością na podwyższonną temperaturę?

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 10:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 08, 2004 9:13 pm
Posty: 1723
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.k/Warszawy
Bonawentura napisał(a):
A jak z ich odpornością na podwyższonną temperaturę?


Są wykonane z tworzywa sztucznego ( plastiko podobne ) wiec odbornosc na podwyższoną temp. jest mierna.

_________________
Team Losi 8ight-T | SH 4.6 | DX 3.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 10:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
dziś w markecie widzałem linkę żeglarską 2mm, jak znajdę 1.5 to kupię ze 3m i bedzie po kłopocie.
2mm jest chyba za gruba

szarpankę tylko raz narazie urwałem, na szczęście przy samym uchwycie i dało się nawinąć ją ponownie, tyle że krótsza nieco jest

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 09, 2005 10:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2004 7:39 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Warszawa
jesli ktos jest z warszawy polecam zaopatrywać się w sznurki na Placu Grzybowskim, niepamietam ktory to byl sklep, ale gdy powiecie o co chodzi obsługa wysle was do odpowiedniego:), ja mam sznurek 1.5mm wytrzymałośc 60 albo 80kg juz nie pamietam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2005 8:47 am 
Offline

Dołączył(a): So paź 08, 2005 12:10 pm
Posty: 149
Lokalizacja: Szczecinek
napewno masz w swoim miescie sklepy ogrodnicze i idz tam i spytaj sie o sznurek do szarpanek i powiedz ze chcesz najcienszy, niczym go nie porwiesz mi tez sie ciagle urywal sznurek od tej szarpanki :/ a kupilem ten sznurek i tyle razy go uzywalem i nie darady go porwac metr kosztuje u mnie 1,5 zl

_________________
gg 2365413
mlol31@wp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2005 3:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 23, 2004 7:39 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Warszawa
nowakowski--- bardzo mozliwe:) kupilem go za 1zl w go sport,byl przecenienoy z 50zl :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2005 3:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 08, 2004 9:13 pm
Posty: 1723
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.k/Warszawy
dyziek napisał(a):
nowakowski--- bardzo mozliwe:) kupilem go za 1zl w go sport,byl przecenienoy z 50zl :P


No to fatycznie fajna promocja... Zeby na wszytskie czesci/rzeczy byly takie promocje :lol:

_________________
Team Losi 8ight-T | SH 4.6 | DX 3.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2005 5:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 1:34 pm
Posty: 452
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
tez mialem problem z szarpanka,ciagle sie urywala. poszedlem do sklepu zeglarskiego i kupilem najciezsza linke jaka mieli. odpalam juz pol roku na niej i jeszcze ani razu mi sie nie zerwala. a ta co byla seryjna to po samym dociraniu mi strzelila (chyba mam za duzo sily) 8)

P.S.
Zapomnialem juz ile ona kosztowala

_________________
Savage 4.6SS <<<- 40.715 k. 54!
kyosho Inferno MP 7.5 Sport - 500zł
Kontakt:
gg: 799914
PM
Skype: wroner94
http://picasaweb.google.com/Wroner94


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2005 5:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2005 4:13 pm
Posty: 218
Lokalizacja: sie biora dzieci?
Zauważyłem, że zwykle problem z szarpanką polega na tym, że sznurek się przeciera (i zrywa się w miejscu przetarcia).
Jako zamiennik sprawdza się też sznurek do żaluzji (1.7mm)

_________________
...a gwiazdek niczym dobry koniak...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2005 8:44 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 23, 2005 6:03 pm
Posty: 226
Lokalizacja: Łódź
Napisałem o naciągu ponieważ gram w tenisa 10 lat i wiem że są różne grubości naciągów od 1.10mm do 1.40 mm. I jestem przekonany że nie da się ręcznie go przerwać, to jest niemożliwe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 10, 2005 8:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 08, 2004 9:13 pm
Posty: 1723
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.k/Warszawy
Sp33d napisał(a):
Napisałem o naciągu ponieważ gram w tenisa 10 lat i wiem że są różne grubości naciągów od 1.10mm do 1.40 mm. I jestem przekonany że nie da się ręcznie go przerwać, to jest niemożliwe.


Dokładnie reką sie naciągu nie da przerwać, ale i tak nie będzie się dobrze sprawował w szarpance ponieważ nie jest tak giętki jak sznurek :wink:

_________________
Team Losi 8ight-T | SH 4.6 | DX 3.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:27 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL