Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 3:21 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 3:21 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 5:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2005 4:35 pm
Posty: 395
Lokalizacja: Gdansk
Witam!!!

Czy zawsze pod swieca jest podkladka miedziana?
Ja mam Tamiya Nitro Thundera, wyjezdzilem 2,5 litra paliwa a nadal mam ustawiony gaznik jak na docieranie- bogata mieszanka, bo w cieple dni jak poslinionym palcem dotkne glowicy to skwierczy.
Czy brak podkladki moze powodowac za duza kompresje i przez to zbyt silne nagrzewanie silnika? (u mnie nie ma podkladki, a widzialem na zdjeciach ze sa one dosc grube)

Tylko prosze o odpowiedzi forumowiczow, ktorzy z doswiadczenia cos mi powiedza; nie chce gdybania :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 6:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Podkładka, która znajduje sie pod świecą nie powoduje większej lub mniejszej kompresji. Służy ona jedynie do tego, by uszczelnić połączenie między głowicą (aluminium) i świecą (stal). Jeżeli nie urzywasz podkładki to znaczy ze masz w modelu świecę turbo, do której nie potrzeba podkładki, gdyż ona uszczelnia się sama podczas pracy silnika. Jeżeli natomiast w Twoim silniku powinne być stosowane świece z podkładkami, a Ty ich nie stosujesz, no to moze być mały problem. Nigdy nie staraj się poprawić producenta. Jeżeli w Twoim modelu powinny być świece zwykłe z miedzianymi podkładkami, to znaczy ze muszą one takie być i koniec.

Co do przegrzewania się motora - moze okazać się że potrzebujesz rozprężyć silnik - a robi się to podkłądając między głowicę a tuleję odpowiedniej grubości podkładki, których wymiar wacha sie między 0,1 - 0,2 mm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 6:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2005 4:35 pm
Posty: 395
Lokalizacja: Gdansk
Taki model kupilem, ale przede mna ktos go uzyl do wypalenia 1 zbiorniczka.
Czy jakos mozna rozpoznac ze swieca to turbo albo zwykla?

W opisie czesci zamiennych jest tak: glow plug (med)

A na rysunkach pod swieca jest podkladka.

Czy jednak glebsze wkrecenie swiecy (gdy nie ma podkladki swieca wlazi glebiej do komory spalania) nie powoduje zmniejszenia komory spalania i przez to wrostu kompresji???

Czekam na dalesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 6:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Oczywiście, fakt, że świeca jast wkręcena głębiej zwiększa nieco kompresję. Jezeli na rysunkach figuruje Twój motor z podkładką pod świecą to wszystko jest jasne. Wątpie, by ktos zmienił w Twoim silniku głowicę tylko po to, by jeździć na świecach turbo a nie zwykłych. Jeżeli nie masz podkładki pod tą świecę to kup lepiej nową świecę i miej pewność że motor pracuje tak, jak przewidział producent.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 6:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2005 4:35 pm
Posty: 395
Lokalizacja: Gdansk
Dzieki bardzo za te odpowiedz.
A przy kupnie swiecy co musze wiedziec, czy to med w nawiasie oznacza srednia?
W gdansku jest sklep modelarski gdzie kupuje paliwo. Swiece tez ma.

Co mam mowic zeby dobra kupic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 6:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2005 4:35 pm
Posty: 395
Lokalizacja: Gdansk
Dawid, jak mozesz to napisz do mnie na gg 4012348, szybciej sie dowiem tak, niz piszac tu posta za postem :)

Staraj sie chociaz czasami edytowac posty i nie pisz jednego pod drugim. Piotrek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest Śr cze 24, 2026 3:21 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL