Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 8:48 pm

Teraz jest N cze 28, 2026 8:48 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor
PostNapisane: So lut 28, 2009 1:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2008 5:00 pm
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków. Model: HPI SAVAGE FLUX
Może zabrzmi to idiotycznie, ale przeglądając forum często widzę tematy czy wybrać silnik ten czy tamten a nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. Wg mnie dobrym sposobem było by kupno modeli w wersji KIT, ale miałem okazję kupić RTR. Mam swój model, ale gdy on się psuje to nie wiem co robić i co jest nawet zepsute. Więc nasuwa się pytanie.

Skąd wziąć tą wiedzę? Chciałbym sobie sam poradzić z naprawami, wiedzieć co przerobić itd... Głównie to uczę się na własnych błędach, ale to i tak za dużo mi nie przynosi.

(Jeżeli temat jest bezsensowny albo był już poruszany to prosiłbym o usunięcie)

_________________
HPI Savage X 4.6 - był
Gas Blaster - PETROL Power! - był
HPI Savage X SS - był
HPI Savage Flux
GG: 4816238
http://picasaweb.google.com/xKondzioDKx - zdjęcia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 1:30 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Musisz czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Nie tylko aktualne tematu, ale także te starsze. Można dowiedzieć się naprawdę wiele rzeczy. Rozumiem cię, bo kiedyś też tak miałem, zresztą jak większość, zaczynająca bez znajomych modelarzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 1:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2008 5:00 pm
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków. Model: HPI SAVAGE FLUX
Dzięki za odpisanie. Czytać - ok. Ale nawet nie wiem od czego zacząć. Czy zacząć czytać na temat własnego modelu?

Myślałem o kupowaniu gazetek na temat RC lub "dokleić" się do jakiegoś spotkania modelarzy, ew pojeździć i by było. Ale problemem jest przekonanie rodziców do tego hobby :/

_________________
HPI Savage X 4.6 - był
Gas Blaster - PETROL Power! - był
HPI Savage X SS - był
HPI Savage Flux
GG: 4816238
http://picasaweb.google.com/xKondzioDKx - zdjęcia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 2:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Polecam płytę DVD HPI

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 2:33 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 18, 2006 10:50 am
Posty: 1081
Lokalizacja: Kielce
Jaki masz model?
Ogółem to na forum jest dużo, ale trzeba dobrze poszukać. HPI też ma fajną płytkę "jak zacząć", nawet jeżeli nie masz ich modelu to większość rzeczy będzie pasować.

_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4354773


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 2:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2008 5:00 pm
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków. Model: HPI SAVAGE FLUX
HPI Savage X 4.6

A co do płyty, zobaczyłem wszystko co się da i to z 20 razy, a docierkę pamiętam doskonale :)

Dzięki Wam, że pomagacie nowicjuszowi.

_________________
HPI Savage X 4.6 - był
Gas Blaster - PETROL Power! - był
HPI Savage X SS - był
HPI Savage Flux
GG: 4816238
http://picasaweb.google.com/xKondzioDKx - zdjęcia


Ostatnio edytowano So lut 28, 2009 2:37 pm przez KondzioDK, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 2:36 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 18, 2006 10:50 am
Posty: 1081
Lokalizacja: Kielce
No to przestudiuj całą płytę i na razie sobie poradzisz. Zajrzyj również do instrukcji masz tam wszystko szczegółowo opisane.
A resztę znajdziesz na forum. Tyle.

_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4354773


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 2:39 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Najlepiej poszukaj kogoś z modelem w swojej okolicy. To najlepsza pomoc dla początkującego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 2:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 25, 2006 5:04 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Gdynia
Radze zaoszczedzic 10,- + przesyłke na te plyte poniewaz nie wiele ci pomoże.
Wiekszosc filmikow z tej plyty sa tu:
http://www.youtube.com/profile?user=HPI ... =playlists


Musisz czytac nie tylko forum dużo ciekawych informacji(przystepnych dla początkującego) na prywatnych stronach użytkowników.

_________________
HPI SAVAGE X4.6
|Shaft PT2803AC-P6|


HB LIGHTING STADIUM SPORT
| Scanner SSV-9764MG |
| GRP Soft Tires |


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 2:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 9:23 pm
Posty: 1102
Jak zobaczysz na forum jakieś nie znane Ci słowo to pisz do autora postu i się zapytaj co to :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 28, 2009 5:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 31, 2008 5:00 pm
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków. Model: HPI SAVAGE FLUX
Wielkie Wam D Z I Ę K I !!

Myślę, że pomoże to też innym, którzy będą umieli używać funkcji s z u k a j.

Pozdr

_________________
HPI Savage X 4.6 - był
Gas Blaster - PETROL Power! - był
HPI Savage X SS - był
HPI Savage Flux
GG: 4816238
http://picasaweb.google.com/xKondzioDKx - zdjęcia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 01, 2009 8:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 8:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Olsztyn Jaroty
Ja jak zanim uzbierałem na model to trochę minęłe 2 lata, a do tematu przez te dwa lata czytałem o modelach,silinikach, o wszystkim co związane z modelalarstwem i tak się do czytałem że teraz zbieram na mocniejsze dyfry silnik sh 4km!! i takie tam więc czytaj i czytaj o innych modelach osiągach itp, a będziesz więdział co stiuningować kupić lepsze itp> (sory za to że się powtarzam itp)

Pozdro

_________________
GG: 9825477

HB LIGHTINIG STADIUM SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 01, 2009 11:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 11:43 am
Posty: 236
Lokalizacja: w-wa
Jeśli znasz angielski to polecam truggyracers.com lub maxbashing.com. To prawdziwa kopalnia wiedzy. Na YouTube jest mnóstwo filmików instruktażowych - jak czegoś nie wiem to nie raz mi już pomogły.

_________________
Pozdrawiam ARTUR
Hyper ST PRO, O.S. Speed + O.S. V-spec VZ-B, T-2060 Tuned Pipe, Cradock Brakes, Jammin X1-CRT shocks,Team Losi side bars, Sanva MX-3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Na YT polecam filmy Squrrelod'a i jeszcze jednego pana Świętej Pamięci, którego imienia zapomniałem, ale myślę, że Tomek Gadnicki będzie pamiętał :)

Podstawą jest angielski, jak nie znasz go dobrze to pozostaje kanal HPI Polska.

Tak BTW to po obejrzeniu 10-15, 8 minutowych filmów Squirrelod'a na słuchawkach i w skupieniu będziesz już nieźle obcykany w języku modelarskim :mrgreen:

Ogólnie rzecz biorąc: czytaj, oglądaj, słuchaj, pytaj na gg (wątpię, żeby ktoś z modelarzy odmówił odpowiedzi na jakieś SENSOWNE i poprawnie gramatycznie napisane pytanie :D).

Powodzenia, edukuj się, idź do Empiku, poczytaj gazety "Modelarz", "Rc Przegląd Modelarski" (albo kup, ale drogie są :D), o RC kołowych niewiele, ale o elektronice, regulacji silników i doborze świec w Modelarzu było trochę :)

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Teraz jest N cze 28, 2026 8:48 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL