Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz cze 25, 2026 5:33 pm

Teraz jest Cz cze 25, 2026 5:33 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 9:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 3:12 pm
Posty: 164
Jak odkręcić koła, bo są one tak mocno przykręcone, że niemoge ich odkręcić, a jak próbuje to takie cos (chyba zwrotnica) dię wigina, myślałem aby to podgrzać ale niechcce aby mi się felga stopila :lol: , bo to jest tak:

nakrętka-łożysko-felga-łożysko-zwrotnica czy cóś

_________________
HSP Spalina on-road: ok. 800zł
Paliwko Big Bang 16%: 80zł
12 akumulatorków + 3 ładowarki: 60zł
___________________
Wnerwianie sie, bo nie chciał odpalić: bezcenne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 9:35 am 
Offline
PSVADEK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 14, 2004 12:20 pm
Posty: 1842
Lokalizacja: Rzeszów Auta: ...TRAXXAS REVO 3,3... .ASSO TC3 BRUSHLESS.
zobacz moze po jednej stronie masz nakrętki z lewymi gwintami - niektóre modele tak mają

_________________
Obrazek
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 9:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 3:12 pm
Posty: 164
w obydwie strony próbowalem :/

_________________
HSP Spalina on-road: ok. 800zł
Paliwko Big Bang 16%: 80zł
12 akumulatorków + 3 ładowarki: 60zł
___________________
Wnerwianie sie, bo nie chciał odpalić: bezcenne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 10:15 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
diablo62 napisał(a):
Jak odkręcić koła, bo są one tak mocno przykręcone, że niemoge ich odkręcić, a jak próbuje to takie cos (chyba zwrotnica) dię wigina, myślałem aby to podgrzać ale niechcce aby mi się felga stopila :lol: , bo to jest tak:

nakrętka-łożysko-felga-łożysko-zwrotnica czy cóś


odkręcając trzymaj za koło

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 3:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 22, 2005 9:50 pm
Posty: 421
Lokalizacja: Warszawa
Przednie kola? To jest tak w kazdym madzie. Nie przejmuj sie- najpierw pojdzie nakretka a nie drazek kierowniczy (bo to sie wygina -przy odkrecaniu przednich kol) ale jesli rzeczywiscie zobaczysz ze sie ten plastik mocno bardzo wygina to przestan.

_________________
Mad Fighter
GG: 5584772
Savage 4.6 - nareszcie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 8:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 09, 2005 6:57 pm
Posty: 588
Lokalizacja: Kleczew
A może spróbuj wlać tam troche wd-40 albo cx-60



Pozdrawiam Adam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 10:46 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 30, 2005 7:10 pm
Posty: 402
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
mozesz sprobowac czyms to zalac, chociaz smiem watpic zeby cos to dalo, bo sruby te z gory maja plastiko-gume, ktora zapobiega samoistnemu odkrecaniu sie nakretek, czyli tez moze zapobiec dostaniu sie WD-40. W najgorszym wypadku mozesz rozciac nakretke, albo juz w turbo najgorszym rozwiercic, razem z drazkiem.

_________________
I znow powrot do tego sportu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2006 11:52 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 25, 2004 8:06 pm
Posty: 374
Lokalizacja: zd-wola
zalej pepis lub coca colą one ładnie rozpiszczają syfy

_________________
TEAM XtrEEm Savage + już jest RB TM728 :) +JR XS3 FM
VANGUARD 4WD EP
gg: 3831823 pytać jestem jako ukryty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 2:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 3:12 pm
Posty: 164
OK, już jest ok, ale tera umylem łożyska i nasmarowalem, ale one tak dziwnie "chroboczą", "chrupią" jak sie kręci kolem, czy to nie sa przypadkiem pokruszone kulki w środku?

_________________
HSP Spalina on-road: ok. 800zł
Paliwko Big Bang 16%: 80zł
12 akumulatorków + 3 ładowarki: 60zł
___________________
Wnerwianie sie, bo nie chciał odpalić: bezcenne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 2:04 pm 
Offline
PSVADEK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 14, 2004 12:20 pm
Posty: 1842
Lokalizacja: Rzeszów Auta: ...TRAXXAS REVO 3,3... .ASSO TC3 BRUSHLESS.
nie widzialem zeby sie komus udało pokruszyc sruty :lol: - piasek jest w srodku albo zardzewiały

_________________
Obrazek
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 2:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 3:12 pm
Posty: 164
raczej piasek, one byly bardzo zablocone a jak je psiknalem WD-40 to sie troche oczyscily, ale ten bród byl na powierzchni to mógl wpasc, zardzewiec nie bo to tak nagle sie zrobilo, da się jakoś rozkręcić łozysko aby wyczyścić je w środku?

_________________
HSP Spalina on-road: ok. 800zł
Paliwko Big Bang 16%: 80zł
12 akumulatorków + 3 ładowarki: 60zł
___________________
Wnerwianie sie, bo nie chciał odpalić: bezcenne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 3:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 22, 2005 9:50 pm
Posty: 421
Lokalizacja: Warszawa
Zawsze po myciu chrobacza. Ale po jakims czasie lub po przeplukaniu prestaja

_________________
Mad Fighter
GG: 5584772
Savage 4.6 - nareszcie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 8:24 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 30, 2005 7:10 pm
Posty: 402
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
zrob im kapiel olejowa napsikaj WQD-40 do jakiegos pojemniczka, albo jakiegos oleju nalej i wloz lozyska. Moje jak sie ledwo krecily to po takiej kuracji zaczyly smigac jak nowe prawie:)

_________________
I znow powrot do tego sportu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 05, 2006 10:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Łożyska myje się następująco:
Jeżeli jest taka możliwość to trzeba zdjąć osłony, następnie włożyć do kąpieli z benzyny. W czasie kąpieli ostrożnie obracać łożysko.
Jeżeli efekt nie jest zadowalający trzeba wziąć i płasko uderzać bokiem o twardą płytę i co pewien czas zanurzać w benzynie. Od czasu do czasu pokręcić łożyskiem. Można na takiej płycie zrobić kałużę z benzyny i w niej uderzać łożyskiem. Co pewien czas czystą ścierką wycierać starą benzynę i nalewać nową.
Czyszczenie następuje w dwóch fazach, po pierwsze ciecz dynamicznie penetruje łożysko a po drugie zanieczyszczenia usuwane są na zasadzie siły bezwładności. Nie spotkałem łożyska, którego nie można w ten sposób wymyć!

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Teraz jest Cz cze 25, 2026 5:33 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL