Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt maja 03, 2024 2:55 pm

Teraz jest Pt maja 03, 2024 2:55 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor
PostNapisane: So wrz 10, 2016 9:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Posiadam modelik od jakiś dwóch lat i przez ten czas przeszedł kilka modyfikacji.
Na początku elektronika... Na skręcie zamiast dwóch lipnych, niebieskich serw zamontowany Savox 1230SG (36kg). Jeszcze bardziej lipne, niebieskie micro serwa zastąpiiłem Hitec-ami HS5055 MG. Oryginalny zestaw napędowy nie jest zły, ale szczotka nigdy nie dorówna bezszczotce, więc zamontowałem regiel Ezrun SC8 120A z silniczkiem Turnigy 3674 1400kv - wiem, mały... ale w zupełności wystarcza, ma znacznie większą moc od titana 775, nigdy nie widziałem żeby przekroczył 45*C. No a, że jest to bezszvczotka czas jazdy wydłużył się znacznie... Kolejnym i za razem ostatnim elementem elektronicznym jest apka. Oryginalnie była TQi, ale wymieniłem ją na TQi Bluetooth ready i dokupiłem moduł BT i telemetrię. Dzięki temu mogę konfigurować i monitorować parametry pracy on line na dowolnym smartfonie, czy tablecie. A bym zapomniał... Z elektroniki to jeszcze dorzuciłem światła na dach ;)
No i teraz mogę zacząć od mechaniki... Wszystkie wahacze i zwrotnice RPM i tu niespodzianka dla osób, które będą chciały to zrobić. Kupując standardowy zestaw wahaczy od revo, e-revo możemy zamontować wszystkie POZA przednim, dolnym z lewej strony, ponieważ dyfry mają blokadę i niestety oryginalny nie pasuje. Firma RPM wpadła na świetny pomysł (dla nich oczywiście) Jak chcesz mieć w Summicie wszystkie wahacze RPM to musisz dokupić dedykowany dla niego przedni lewy komplet (góra i dół), są sprzedawane OSOBNO, poza standardowym kompletem, który trzeba kupić. Zostaje nam lewy dolny do dłubania w nosie, zrobienia zupy lub do czego tam będziemy chcieli, bo górny już pasuje i może zostać na zapas :) Kolejnymi wymienionymi elementami są aluminiowe mocowania amorków Integy, aluminiowe rockery Integy, aluminiowe osłony serw, wiecie jakiej firmy ? Oczywiście! również Integy ;) Aluminiowe ramię przy serwo saverze, orczyk również jest aluminiowy ;) A jak już jesteśmy przy metalach lekkich to klocki sprzęgła również są z tego materiału tak samo jak wszystkie popychacze i drążki skrętu opcjonalne Traxxasowe. Wszystko jest ładnie schowane pod osłoną przeciwpyłową, niestety na rzep i to jest niefajne, jeśli ktoś będzie chciał taką osłonkę to Dusty Motors z sznurkami i zamkiem jest najlepszym rozwiązaniem - innych nie warto. Na koniec zmienię jeszcze hexy na nylonowe, bo te niebieskie szybko łapią luzy (mam je, ale jeszcze nie zmieniłem). Wszystko ładnie stoi na kółkach od Proline Big Joe oraz Trencher X na zmianę. Mam też hak, nigdy go nie użyłem, ale jest ;)
Na koniec dodam jeszcze, że wiele z tych modyfikacji jest zbędnych do zabawy Summitem, ale jak ktoś lubi dłubać to czemu nie...

Na fotkach jeszcze nie ma tylnych alu drążków i jest tam jedno oryginalne, małe serwo. Niedługo dorzucę aktualne fotki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 8:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
A jakie masz osie? Czytałem, że to słaby punkt Summita i nie ma sensownych zamienników?

@Tapatalk

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 9:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Ośki mam fabryczne. Ich słabość wynika z bardzo dużego kąta pracy, zwłaszcza jak ktoś sobie podniesie Summitka na maxa. Ja osobiście żadnej jeszcze nie ukręciłem (poza wałem napędowym) :)

4,5 letni Synek trochę pojeździł...
Obrazek Obrazek Obrazek
Jak spytałem gdzie jeździł to odpowiedział, że chyba podjeżdżał pod drzewo... :)
Przyznam szczerze, że miałem chyba z 7 Summitów i nigdy takiego czegoś nie widziałem :)

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 12, 2016 9:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
No tak dzieci i kobiety to najlepsi testerzy wszystkiego :D

@Tapatalk

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Teraz jest Pt maja 03, 2024 2:55 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL