Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt cze 23, 2026 5:10 am

Teraz jest Wt cze 23, 2026 5:10 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 9:49 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 12, 2006 7:06 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Toruń
Witam,
jestem zmuszony napisać to w tym temacie, ale na tym forum są ograniczenia dostępu dla "początkujących" (szkoda), ale da się przeżyć mimo że o modelach już trochę wiem :]
Planuję zakup modelu spalinki i nie bardzo wiem jak się obsłużyć z silnikiem :/


Zastanawiam się nad spalinką terenową (savage KIT do składania, nówka)
i wydaje mi się że jest to zbyt drogie w utrzymaniu i sprawności, modelem bym jeździł rekracyjnie tak raz na 2 tygodnie,
docieranie wiem jak to powinno przebiegać, pierwszy bak bez gazu, koła w powietrzy, 2 tak samo przy trzecim można go postawić, przy 4 lekko odkręcać gazu, piąty już powoli jeździć, 6 coraz szybciej a potem już silnik dotarty, ale jeszcze ostrożna jazda, zgadza się?

wiem że savage to mało wyposażony model, ale tani (1600zł radio mam, jedynie grzałka i paliwo i konserwanty jakieś 100zł czyli za te 1700zł mam RTR'a)

ile to pali?(może podam linka),
http://www.fg-polska.pl/oss/catalog/pro ... ucts_id=79
czy taki model będzie dobry i ogólnie jak się to sprawuje, żywotniść co najczęściej się wymienia, teren w jakim miałbym zamiar śmigać - las + skoki na górkach, może drobne wspinaczki :]
to będzie moja pierwsza spalinka, nie chce ON-Roada bo mam elektryka i nie chce nic złozonego! lubię sam składać modele to jest najfajniejsze w modelarstwie

proszę o odp. bo na innycj forach sie nie doczekałem odpowiedzi(szkoda) nie wiem czy inwestować w takiego savka czy może kupić MT elektryka (łatwiejszy w utrzymaniu i żywotniejszy)

Pozdrawiam SPIDER


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 3:57 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 12, 2006 7:06 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Toruń
ponawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 5:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 02, 2006 8:04 pm
Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
tak, ja mam Sava 25, akurat RTR. ale już nim trochę jeżdżę (zaczął się 7 miesiąc :D ) więc mniej więcej wiem. Po pierwsze, chyba lepiej się wstrzymaj, bo niedługo wchodzi X SS 4.6 - czyli mocniejsza, szybsza wersja Sava. Ten zwyky SS to juz na HPI nie jest dostępny. Prędzej polecam 4.6 SS, ale też już np. na TH jest discontinued. Widze, że jeszcze na HPI się ostało :wink:

i go raczej za 1700 nie zrobisz RTR. Myślę, że gdzieś w granicach 1900-2000, bo dochodzą np. inne sprawy typu dwa serwa, dobre serwa :wink:

Pali, jak pali, mój pod blokiem jeździ spokojnie 20-25 minut na jednym baku, jak pójde na tor to szybciej albo jak w trudny teren, to zależy.

Z wymianami u mnie na razie to tylko zębatki odbierające się sypią. Juz raz One-Waya od Roto wymieniałem i to co teraz mam tez się nadaje do wymiany :roll: ty raczej będziesz miał szarpankę, o niej nie mam zdania, bo nie miałem, ale czytałem rózne opinie. Wszystko zależy od sposobu używania.

Jeżeli będziesz wozik używał do samej jazdy rekreacyjnej co 2 tygodnie to raczej nic dziać się nie będzie.

PS. Jakiego masz elektryka? :D

_________________
Hellfire SS
Wielki powrót :)
plan: buggy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 5:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
wpis savage 25 iwybierz sobie[/url]

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 7:01 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 12, 2006 7:06 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Toruń
ja jednak zostane przy tym co wybrałem :]
apkę już mam, tak jak pisałem, potrzebuje tylko grzałki i paliwa chyba 16% Nitro, tak?

ten jest zestew "kit" do samodzielnego montarzu, to lubię w modelach.

elektryka mam TB-02 z budą Lancera Evo VII, ale nie długo będzie Ford Focus, potem jeszcze 1 jakaś na pokaz ładna :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 7:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 02, 2006 8:04 pm
Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
aha ok. A to fajnie. Producent zaleca 20%-25%, ale na 16% też odpali i będzie spokojnie jeździł.

_________________
Hellfire SS
Wielki powrót :)
plan: buggy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 7:49 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 12, 2006 7:06 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Toruń
dobra to czyli paliwo Big Bang 20% będzie ok, teraz jeszcze model i będe mógł sobie pojeździć.. :d
możesz mi jeszcze zdradzić szczegóły jak docierałeś model?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 8:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 02, 2006 8:04 pm
Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
ja??? dałem do serwisu :lol: :lol: ale tak jak ty opisałeś, tak jest w instrukcji. http://hpi.pl/download/instrukcje/instrukcja_silnik_46.pdf aczkolwiek to do 4.6 ale ta sama filozofia HPI :wink:

_________________
Hellfire SS
Wielki powrót :)
plan: buggy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 8:13 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 12, 2006 7:06 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Toruń
aha, ja postaram dotrzeć go sam, mam nadzieje że sie nic nie popsuje :D i będzie długo chodził.

czyli mogę zacząć zbierać kase... :d


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest Wt cze 23, 2026 5:10 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL