Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:21 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:21 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor
PostNapisane: Wt maja 02, 2006 9:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 02, 2006 8:04 pm
Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Chciałbym się podzielić z wami dziwnym a jakże zaskakującym doświadczeniem: w samochodzie nagle zniknęły mi niektóre śrubki...nie wiem kiedy, nie wiem jak, były i nie ma... :roll:

pytanie kieruje do włascicieli głównie savów, czy wam też sie cos takiego dzieje???

zniknęły mi: dwie mocujące płyty silnika, jedna od silnika i trzy mocujące rame...

CZY TO w ogóle jest możliwe??!! :roll: :lol:

_________________
Hellfire SS
Wielki powrót :)
plan: buggy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 02, 2006 9:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
TAK MOŻLIWE..
wykręciły sę w zasie jazdy od drań.. też tak miałem :)
polecam klej do śrób zwany LOCKLITE :)

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 02, 2006 10:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 31, 2006 2:38 pm
Posty: 56
Lokalizacja: Jeziorany
Witam
Srubki najprawdobodobniej wykreciły sie na wskutek drgan.Na pszyszłosc polecem preparat o nazwie lepiszcze,który temu zapobiega

_________________
Tamiya TGS 2,11ss

gg.2354685


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 02, 2006 10:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 02, 2006 8:04 pm
Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
to dodam jeszcze bardzo "śmieszną" informacje: śruby do płyty były potraktowane klejem do gwintów (mam rtr, ale jak wykręcalem po drugiej stronie to ciężko poszło).

Erik Turlejski napisał(a):
TAK MOŻLIWE..


NIESAMOWITE :!: :o

_________________
Hellfire SS
Wielki powrót :)
plan: buggy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 02, 2006 10:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 6:25 pm
Posty: 2253
Lokalizacja: Białystok Model: HPI Hellfire SS
u mnie juz 2 razy odleciał cały tylny zderzak, w nic nie uderzając... :D Odkręca się skubaniec jak najety a na loctite narazie mnie nie stać :)

_________________
PUSTY GARAŻ :(
GG: 2780008


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 02, 2006 10:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 29, 2004 12:00 pm
Posty: 1726
Lokalizacja: Szczecin
No ja mam kolego ten sam problem, model mam podobny do savage. Zgubiłem dzis dwie śruby od łoza silnik i przez to zjechałem zebatke odbierającą :( i jeszcze wieczorem po załozeniu novej zębatki poszedłem pokatac no i mi sie wykręciła śrubka blokujaca cup-jointa od skrzyni i miałem naped na tył tylko :(. Teraz napewno zakupie locktite to nie jest zbedny wydatek napewno da duze efekty :)




Pozdrawiam

_________________
Panicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 02, 2006 10:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
Wojtek89 napisał(a):
u mnie juz 2 razy odleciał cały tylny zderzak, w nic nie uderzając... :D Odkręca się skubaniec jak najety a na loctite narazie mnie nie stać :)


sugeruje zamiast jednego dnia jazdy, zakupić loclite :)
napewno lepsze jeden dzien bez jezdzenia niz jeden dzien bez srobek :lol:

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 03, 2006 12:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Zamiast Loctit'a można posłużyć się lakierem do paznokci.

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 03, 2006 4:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 9:57 pm
Posty: 210
Lokalizacja: NYC
u mnie chyba kazda srubka byla dokrecana, na wale cigle mi sie wykrecala, generanie z raz w misiacu wszystkie sprawdzam i zaopatrzylem sie w kompet srub do mojego modelu i bardzo sie przydal wiele razy

_________________
nitroman --->

Team Losi LST w/ LRP 28, Sportwerks Mayhem w/ 26, TA TC3 w/ os 18, Team Losi Mini-T w/ cobalt 14T, tyle zostalo po uszczuplaniu :(

http://www.putfile.com/spinacz_nyc/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 03, 2006 5:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 02, 2006 8:04 pm
Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
no ja mialem podejrzenie że sie wykręciło, ale jakos nie mogłem uwierzyć, że śrubka wkręcona daleko w podloże, pod wpływem wibracji może moje trudy wrkęcania zniweczyć od tak :lol: na szczęście zamówiłem nowe śrubki i byc może będę miał thread locka...

_________________
Hellfire SS
Wielki powrót :)
plan: buggy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 03, 2006 8:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Erik Turlejski napisał(a):
polecam klej do śrób zwany LOCKLITE :)
Owszem dobry sposób na tą bolączkę, ale w żadnym razie nie polecam stosowac go na śruby wkręcane w plastik, jedynie w metal. Uwaga też na siłę klejenia. Lepiej kupić słabszy klej do gwintów niż ukręcić śrubę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 03, 2006 8:40 am 
Offline

Dołączył(a): N paź 23, 2005 6:03 pm
Posty: 226
Lokalizacja: Łódź
Ja też miałem ten problem że wykręcały mi się śrubki, od płyty do której jest przykręcony silnik, mimo to że miałem je przykręcone na Thread Locka HPI. Ale kupiłem lepiszcze LockTite 295 (czerwone), i teraz czasami jest je trudno nawet samemu wykręcić. Nie wykręcają się same i dobrze trzymają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 03, 2006 9:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 7:43 am
Posty: 1349
Lokalizacja: KRAKÓW ---------RC SMOKI
Krzysiek Jaskot napisał(a):
Zamiast Loctit'a można posłużyć się lakierem do paznokci.


Tez nie mam kasy na taki klej. Rowniez uzywam lakieru do paznokci ( od samego poczatku ) i jest idealny!

_________________
Gallery of my cars

Prosze nie pisac na PW ofert sprzedazy, wymian itd, gdyz nie jestem zainteresowany. Pozdrawiam.

The end.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 03, 2006 11:23 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
Piotr Michalski napisał(a):
nie polecam stosowac go na śruby wkręcane w plastik, jedynie w metal.


Też nie polecam na śróby w plastiku.. a pozatym to żadko się zdaża żeby śróba siedząca w DOBRYM gwincie w plastiku się wykręciła... miałem raz.. z przekręconym gwintem :)

Cytuj:
Uwaga też na siłę klejenia. Lepiej kupić słabszy klej do gwintów niż ukręcić śrubę.


Tu polecam loclite ASSO, klei tak mono, że śróby się nie wykręcają samoczynnie, a zarazem można je wykręcić. Na te zamocne loclit-y polecam lutownice, sam nie używałem ale znam takie osoby i mówią że dobrze działa :)

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:21 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL