Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 8:50 pm

Teraz jest N cze 28, 2026 8:50 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2008 8:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 21, 2007 7:12 pm
Posty: 369
Lokalizacja: Wrocław
Gieroll napisał(a):
orcio napisał(a):
Woda też rozszerza się jak jest gorąca, a zmniejsza objętość jak jest zimno. Zwiększa swoją objętość dopiero jak zamarza.




" Anomalna rozszerzalność wody - zmniejszanie się objętości wody w miarę wzrostu temperatury w przedziale od 0 stopni Celsjusza do 4 stopni Celsjusza. Jednocześnie wiąże się to ze wzrostem gęstości wody.

Anomalna rozszerzalność temperaturowa wody

Wszystkie substancje wraz ze wzrostem temperatury zwiększają swą objętość, a wraz ze spadkiem temperatury zmniejszają ją. Z wodą jest nieco inaczej. Zmniejsza swą objętość wraz ze spadkiem temperatury, ale tylko do 4°C. Poniżej tej temperatury woda z powrotem zwiększa swoją objętość. Możemy to zauważyć, jeśli butelkę z wodą wystawimy na noc podczas mrozu. Kiedy rano zabierzemy butelkę, zobaczymy, że powiększyła się. "

Masz rację, ale powyżej 0 stopni woda zwieksza objętość ze wzrostem temp.

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2008 10:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
Też nie do końca, w zakresie 0 -4 stopnie podgrzewana woda cały czas się "kurczy"

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2008 11:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 12:54 pm
Posty: 1380
Lokalizacja: Kraków , Modele : Team Losi LST2
Ludzie dajcie sobie juz spokoj z ta woda :P ;) . Ja tez wlasnie mam silnik gotowy do docierania i tez sie zastanawiam wlasnie czy docierac czy nie. Tu w irlandi aktualnie jest ok 10C wiec nie wiem czy brac sie w piate kza to czy sobie darowac. Aha silnik to 5.2cc o ile to ma jakies znaczenie ;) .

_________________
Team Losi LST 2

GG:2247936


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 8:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Olsztyn Jaroty
A jak mam możliwość docierania na wielkiej sali gimnastycznej ok 22stC (wiem że spaliny ale to nie problem)
Co o tym myślicie?

Ps:Model lajcik sport silnik 26(4,3) będe docierać.

_________________
GG: 9825477

HB LIGHTINIG STADIUM SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 10, 2008 9:47 pm
Posty: 341
Lokalizacja: Szczecin
Jak na hali to ok :P

_________________
RC Team Szczecin
HB LSS!||Baja 5B SS!||Micro RS4!
http://picasaweb.google.com/czeko0602


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 8:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Olsztyn Jaroty
Bo mogę wykópić salę za 1/4 ceny po znajomości tylko czy spaliny nie będą się wietrzyć dosć długo (bo wiecie po mnie są następni użytkownicy, albo i nie)

_________________
GG: 9825477

HB LIGHTINIG STADIUM SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 12:31 pm
Posty: 553
Lokalizacja: Świnoujście
Jakbyś zrobił przeciąg to problemu by chyba nie było :roll:

_________________
Szikaka!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 8:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Olsztyn Jaroty
W zasadzie to tak tak zrobię, ale wpierw wleje oleje do dyfrów a tylnim dyfrze śrubki mi się zjechały i czekam na nowe

_________________
GG: 9825477

HB LIGHTINIG STADIUM SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 11:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
Spaliny to nie wszystko ( choć są tak żrące że na sali przez chwilę może być nieprzyjemnie, a na pewno dość niezdrowo) , dochodzi do tego kwestia niespalonego oleju, którym zabryzgasz podłogę, więc ktoś może byc z tego powodu mocno niezadowolony, a już na pewno Ci którzy wejdą po tobie na salę.

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 6:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 8:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Olsztyn Jaroty
Można zrobić podkładke pod tłumik takie zaokrąglenie że dym i olej na tę podstawkę będzie lecieć, sala płaska bez przeszkód wię c to nie będzie problem z tą podstawką! :mrgreen:

_________________
GG: 9825477

HB LIGHTINIG STADIUM SPORT


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 7:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2009 10:18 am
Posty: 32
Lokalizacja: Olsztyn
arturskuter napisał(a):
Bo mogę wykópić salę za 1/4 ceny po znajomości tylko czy spaliny nie będą się wietrzyć dosć długo (bo wiecie po mnie są następni użytkownicy, albo i nie)


A brałeś pod uwagę czas, wypalenie dwóch pierwszych baków na wolnych obrotach w modelu który stoi na podstawce z kołami w powietrzu zajmie ci 40-60 minut.
Następnie zaczynasz docierkę powoli jeżdżąc, zejdzie Ci przynajmniej kolejna godzina (i cała sala będzie "zapluta" olejem z wydechu).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 04, 2009 11:19 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 11:43 am
Posty: 236
Lokalizacja: w-wa
endrjus napisał(a):
A brałeś pod uwagę czas, wypalenie dwóch pierwszych baków na wolnych obrotach w modelu który stoi na podstawce z kołami w powietrzu zajmie ci 40-60 minut.
Następnie zaczynasz docierkę powoli jeżdżąc, zejdzie Ci przynajmniej kolejna godzina (i cała sala będzie "zapluta" olejem z wydechu).

Jest wiele sposobów docierania silnika. Niekoniecznie musisz wypalić 2 baki na wolnych obrotach na podstawce.

_________________
Pozdrawiam ARTUR
Hyper ST PRO, O.S. Speed + O.S. V-spec VZ-B, T-2060 Tuned Pipe, Cradock Brakes, Jammin X1-CRT shocks,Team Losi side bars, Sanva MX-3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 04, 2009 9:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 24, 2005 7:36 pm
Posty: 2024
Lokalizacja: Przemyśl
Ba, nawet wskazane jest jeździć od pierwszego baku.

Pozdrawiam

_________________
POL - 1342


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest N cze 28, 2026 8:50 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL