Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt cze 23, 2026 7:03 am

Teraz jest Wt cze 23, 2026 7:03 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pn maja 29, 2006 7:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 8:10 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Gdańsk
może mi ktoś powiedzieć czy to jest normalne że,
po wypaleniu 2 litrów paliwa pękła mi zębatka silnika :/


możecie mi podać link do jakiejś wytrzymalszej zębatki 13T

_________________
bonzer na części
x-mods
HPI MT2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 29, 2006 7:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 7:43 am
Posty: 1349
Lokalizacja: KRAKÓW ---------RC SMOKI
Widze, ze nie tylko mi sie to przytrafilo!! Mi tez po ok 2tyg albo miesiacu jazdy pekla. Mianowicie zabki odwarstwily sie jakby od bebenka w ktorym siedza klocki sprzegla. I jak dawalem gaz to bebenek sie krecil a zebatka nie. Kupilem nowa zebatke i przejezdzilem juz na niej ok 7L. Od tej pory nie mialem zadnego problemu, jednak zwracam bardzo uwage na to, jesli daje gazu a model mi nie jedzie. Nie nalezy wtedy dodawac wiecej tylko zgasic model i wcisnac gaz i przesunac model. Jesli sie nie rusza znaczy, ze cos wpadlo miedzy tarcze a klocki. Sciagnij, przedmuchaj, "pomacaj" i zaluz spowrotem. Teraz powinno byc ok. Po zmianie mojej zebatki mialem raz taki przypadek ( bylo duzo blota itp ), zrobilem to co napisalem i smigalem dalej. Zebatki sa drogie, wiece lepiej poswiecic troche czasu i rozebrac to. Kup standardowa zebatke, a jesli sie to powtorzy ( w co watpie ) kup taka na lozyska kulkowe, jedno-czesciowa. Lepsza..

_________________
Gallery of my cars

Prosze nie pisac na PW ofert sprzedazy, wymian itd, gdyz nie jestem zainteresowany. Pozdrawiam.

The end.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 29, 2006 7:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 8:09 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Warszawa HB Cyclone Hara
u mojego kolegi tez tak bylo ze ok po 2l poszla mu zebatka oi to te zeby odczepily sie od bebna

_________________
HPI Team Poland

RCWawa Team Zapraszamy

Mateusz to nie mój brat!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 9:54 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 8:10 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Gdańsk
prosze o jakiegoś linka do zębatki która mi nie pęknie
i będzie pasować do mt2
(moge wydań do 50 zł)

mam jeszcze jedno pytanie
czy mieliście problemy z odkręceniem śruby od zębatki silnika ??

_________________
bonzer na części
x-mods
HPI MT2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 12:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 19, 2005 9:05 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Łódź / Górki Małe
Oto link

http://www.hpi.pl/sklep/product_info.ph ... ts_id=2848

Pozdrawiam
Marcin

_________________
Team Losi 8ight 2.0 Race Roller | SH PT2008XB | Novarossi 9901
Savage 4.6 SS, Baja 5T, Strada TC, Xray M18T, Micro RS4, Lama V4
Spektrum DX3S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 1:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 7:43 am
Posty: 1349
Lokalizacja: KRAKÓW ---------RC SMOKI
Marcin Pytel napisał(a):


Ale do tej zebatki potrzeba chyba lozyska kulkowe prawda?

Odnosnie odkrecenia, to sruba jest wkrecona na kleju. Musisz mocno zlapac za kolo zamachowe i odkrecic. Dobierz odpowiednio szeroki srubokret, zeby nie zniszczyc glowki.
Jak kupisz nowa zebatke, to wkrec srube na kleju do gwintu lub lakierze do paznokci ( ja tak robie ).

_________________
Gallery of my cars

Prosze nie pisac na PW ofert sprzedazy, wymian itd, gdyz nie jestem zainteresowany. Pozdrawiam.

The end.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 1:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Radzę przed odkręceniem zaklejonej śruby rozgrzać ja lutownicą, puknąć lekko młotkiem, przekręcić trochę w prawą stronę (wkręcanie) i dopiero odkręcać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 7:43 am
Posty: 1349
Lokalizacja: KRAKÓW ---------RC SMOKI
Robilem to kiedys zapalka, ale nienajlepszy pomysl.
Przekrecic sie juz w prawo nie da, bo jest dokrecona do konca ( nawet 0,1mm chyba nie bedzie )

_________________
Gallery of my cars

Prosze nie pisac na PW ofert sprzedazy, wymian itd, gdyz nie jestem zainteresowany. Pozdrawiam.

The end.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 2:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 8:10 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Gdańsk
eh z tą srubą mam wielkie problemy :/
grzeje ją
stukam młoteczkiem
siłuje się kombinerkami i nic :/

jak narazie udało mi się zdjąć zębatke z silnika (wysunełem ją na siłe łamiąc podkładke)
w miejsce standardowej podkładki postaram się założyć e-clipsa



http://www.hpi.pl/sklep/product_info.ph ... cts_id=337
czy ta zębatka będzie pasować do mt2

_________________
bonzer na części
x-mods
HPI MT2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 3:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 7:43 am
Posty: 1349
Lokalizacja: KRAKÓW ---------RC SMOKI
Z tego co pamietam to raczej nie. Kolega ma savka i jak mi sie to przytrafilo to mierzylismy. Otwor na lozyska byl wiekszy, ale takze bebenek na klocki - jesli dobrze pamietam..

_________________
Gallery of my cars

Prosze nie pisac na PW ofert sprzedazy, wymian itd, gdyz nie jestem zainteresowany. Pozdrawiam.

The end.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 3:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 8:09 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Warszawa HB Cyclone Hara
tez mialem ten problem ze srobka to wzialem wielki pilnik i z dwuch stron zaczolem podpilowywac tak az wkoncu moglem zlapac to kombinerkami i przekrecic i sie udalo

_________________
HPI Team Poland

RCWawa Team Zapraszamy

Mateusz to nie mój brat!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 6:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 6:25 pm
Posty: 2253
Lokalizacja: Białystok Model: HPI Hellfire SS
Miałem również taki problem z zębatką. Poprostu się rozpadła. Tak jak analizowałem to MT2 ogólnie jeżeli chodzi o przeniesienie napędu (zebatka atak odbiór - mam na myśli wersję RTR nie SS) jest troche bublem. Sam w swoim autku przez pol orku przerobiłem 6 zębatek odbiorczych i jedną atakującą. Atakująca padła doslownie po kilku jazdach, oberwało zęby od kielicha i było po zabawie. Jeżeli chcesz posmigać to kup to: http://www.hpi.pl/sklep/product_info.ph ... ts_id=2848 - tego na 99% ;) nie urwie

_________________
PUSTY GARAŻ :(
GG: 2780008


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 7:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 23, 2006 12:18 am
Posty: 69
Ja po wypaleniu 3 litrow zebatka oderwala sie od kosza
No i bylo trzeba kupic nowa a odkrecic srube latwo wystarczy dobry srubokret jaks firmowy irzydaje sie imadlo oraz kawalek gumy sciskasz delikatnie i odkrecasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 8:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 8:10 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Gdańsk
lol
myślałem że tylko ja jeden mam takie problemy :/
no to znowu trzeba odkładać kase na części :(
ta zębatka wydaje mi się jakaś tandetna :P
ale skoro mówisz że jej nie ukręce to niedługo ją kupie

_________________
bonzer na części
x-mods
HPI MT2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 8:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 28, 2005 1:35 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Poznań
ta zebatka pokazana przez Wojtka zapewnia lepsze chlodzenie sprzegla-ale czy jest bardziej wytrzymala?

_________________
X-ray 808 + RB C6 L2g
Savage 4,6 X SS | LRP Z.28R | Low CG |
X-Ray M18+SPEED300+HS81MG+GP1100+FULL TUNING
gg 2102790


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Wt cze 23, 2026 7:03 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL