Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:57 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:57 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor
PostNapisane: Wt sie 16, 2016 7:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 19, 2012 11:17 am
Posty: 26
Lokalizacja: Częstochowa
Witam wszystkich serdecznie!
Przeczytałem już dużo i nauczyłem się wiele na temat servomechanizmów...
Jednak nadal mam wątpliwości co zrobić więc proszę Was o pomoc w podjęciu decyzji.
Mianowicie.

Posiadamy z synem 2 modele:
HPI E-Firestorm Flux
HPI Trophy Truggy Flux

W Firestormie padło serwo skrętu.
I teraz zastanawiam się co zrobić tzn co kupić. Standardowego już nie chcę więc jest okazja aby do Firka zagościło lepsze serwo niż SF-10W.
O ile się nie mylę będzie pasowało takie jakie jest w Trophy Truggy HPI w standardzie czyli SB-5 SERVO.
Może więc przełożyć go z Truggy do Firka (powinno pasować Plug&Play) a do Truggy kupić również coś lepszego?
Myślę, że to dobra droga prawda?
I teraz moja prośba - co kupić?
Modele użytkujemy rekreacyjnie ze standardowymi aparaturami czyli TF40 (Firek) i TF11 (Tragus) oraz standardowymi regulatorami: Flux Vapor nr 106627 w Firku (nie wiem jakie ma wyjście BEC) i Flux Rage ESC nr 101712 w Tragusie (BEC wyjście 6v/1.5A).
Jestem zwolennikiem powiedzenia - "kupić raz a dobrze" więc nie chcę nic z najniższej pólki czyli np. Tower Pro.
Najwyższa czyli np serva cyfrowe też nie są mi potrzebne bo i tak ich nie wykorzystam i nie zaprogramuję... Poza tym czytałem też o zakłóceniach i problemach z zasilaniem...
Ale oczywiście parametry typu prędkość i moment chcę mieć lepsze niż było w standardzie...
No i nie muszę chyba dodawać, że nie mam ochoty za miesiąc kupować kolejnego serva bo to co kupię zdążyło się już zepsuć...
Co przy takich założeniach sugerujecie?
Czy mozliwe jest zamontowanie serva o większej wysokości niż standardowe 37 mm? Np 42mm (w Tragusie servo stoi i zmieści się praktycznie każde ale jak to potem połączyć orczykiem? - Teraz jest ładnie na tej samej wysokości...)
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Damian

Najnowsze wiadomości w temacie. Może komuś się przydadzą... Gdybym nie był dociekliwy i zaufał kilku sklepom to miałbym już servo którego nie jest w stanie obsłużyć mój ESC (a może nawet ESC by się spalił...). Sklepy bowiem patrzą tylko na wymiary, uciąg w kg, czas w sek no i na napięcie... O pobieranym prądzie nikt nie wspomina... Mówią tylko: KUPUJ będzie pasowało... Przykre ale prawdziwe...
Ja natomiast napisałem do Hiteca w USA i otrzymałem taką odpowiedź:

[i][i]Hello,

The HS-7955TG servo can draw as much as 5 amps peak for a very minimal amount of time depending on the loads it is subjected to. The BEC integrated into your speed control will not be able to provide the necessary current to operate the servo and may shut down or restart itself if you attempt to use the servo with it. You will need to run an external BEC to power the servo, we recommend the Castle Creations 10 amp BEC as an inexpensive and simple method to power your servo.

Ensure you remove the RED wire from your ESC's receiver lead to prevent the 2 units from shorting each other out.

The 1/8 scale trucks typically use a standard size servo, the HS-7955TG servo should fit.

Hitec RCD/Multiplex USA
Customer Service Rep
www.hitecrcd.com
[/i]
[/i]

Jak widać, wynika z niej, że sprawa nie jest prosta... a ich servo bierze dużo prądu bo chwilowo nawet 5A...
Proponowany przez nich Castle Creations 10A BEC też tani nie jest i w standardzie daje tylko 5,1V i żeby to przestawić należy zaopatrzyć się w kabel programujący - czyli kolejna kasa... I tak robi się już niemało pieniążków do wydania na dobry produkt z osprzętem towarzyszącym...
Wobec powyższego pytanie kolejne do Was (może tym razem ktoś odpowie ;-)
Czy miał ktoś z Was do czynienia z servami Turnigy albo Track Star?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... c_56g.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... c_57g.html
i takim BEC
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ipoly.html
To są rozsądne pieniążki do wydania - wiem, że to nie "firmówka" ale może jakiś "złoty środek"?
Co myślicie?
A w ogóle to jak sprawdzić czy mogę podpiąć BEC do mojego układu wg wytycznych poniżej? Czy inne układy BEC też maja takie obostrzenia przy podłączeniu?
Bo aby zastosować Castle Creations trzeba zwrócić uwagę na to:
Podłączenie:
Jeśli stosujemy układ BEC jako zewnętrzne źródło zasilania (czyli pakiet dedykowany tylko do zasilania odbiornika i serw) podłaczenie jest bardzo proste i nie wymaga dodtkowego komentarza.
Jeśli BEC jest zasilany z pakietu napędowego (czyli z tego samego z którego zespół napędowy), bezwzględnie należy zwrócić uwagę na dwa elementy:
- pierwszy z nich czy regulator posiada wspólną "masę" (wspólny minus) przewodu do odbiornika z minusem wejścia zasilania. Jeśli nie kategorycznie nie możemy zasilać napędu modelu i układu BEC z jednego pakietu zasilającego, wymagany jest osobny akumulator do zasilania odbiornika. Podłaczenie w tym wypadku układu napędowego i BEC'a z akumulatora napędowego prowadzi do trwałego zniszczenia regulatora, układu BEC, odbiornika i serw (większość regulatorów posiada masę wspólną, ale regulatory Castle Creations seri HV-wysokonapięciowe niestety nie),
-jeśli posiada wspólną masę, to należy zwrócić uwagę czy regulator zaopatrzony jest w układ wewnętrzny BEC czy nie.

Pozdrawiam raz jeszcze

_________________
HPI E-Firestorm Flux
HPI Trophy Truggy Flux


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:57 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL