Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt cze 23, 2026 4:47 am

Teraz jest Wt cze 23, 2026 4:47 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 8:32 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 7:16 am
Posty: 42
Hej! Słuchajcie, jak już pisałem jestem zielony w sprawach rc i proszę o wyrozumiałość. Mam pytanie dotyczące zawieszenia. Chciałem je podwyższyć bo ma prześwit tylko 5,5 mm. Chciałbym żeby było na wysokości ok 8-10mm. Lecz nie wiem jak to zrobić. Model to GS VISION rtr Volvo s40 taki: http://rc.susco.pl/sklep/details/1950/1/samochody/gs-racing---vision-rtr-volvo-s40-silniki.12/15/18-cu.html jak ktoś mógłby mi podpowiedzieć co i jak będę bardzo wdzięczny. I tak pobocznie spytam czy jest na forum ktoś z Radomia lub okolic??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 8:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Pokręć tymi nakrętkami na amorkach.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 9:12 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 7:16 am
Posty: 42
już je wkręciłem na maksa i nic. Zbieżność też ustawiłem.. jakieś inne pomysły?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 12:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 2:33 pm
Posty: 137
wymien amory na wieksze ...

_________________
HPI Blitz - Brushless
JConcepts - (0064) -1 & (2057) - Illuzion body
OutFrontFrames - HARDENED Diff Outdrive Cups
Turnigy 4x6S Charger + Power X-40A
Album: http://facebook.com/album.php?aid=20604 ... 6dc4b0d48c
GG: 6345585


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 1:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 5:08 pm
Posty: 1506
a moge wiedzieć jak chcesz uzyskać te 10cm mając wahacze, które maja co najwyżej3-4cm dlugości.
10cm jest nawet ciezko uzyskać w truggy, które ma 3x dłuższe wahacze, a do tego ich wychylenie jest duzo większe, ale i tak często niewystarczające dla tak dużego prześwitu.

_________________
były spaliny, były konwersje, były tragusy, były bagusy, teraz nie ma nic. No może młody czymś pojeździ ;)
Pozdrawiam, Marek Kiełbusiewicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 1:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 7:16 am
Posty: 42
vic_firth napisał(a):
a moge wiedzieć jak chcesz uzyskać te 10cm mając wahacze, które maja co najwyżej3-4cm dlugości.
10cm jest nawet ciezko uzyskać w truggy, które ma 3x dłuższe wahacze, a do tego ich wychylenie jest duzo większe, ale i tak często niewystarczające dla tak dużego prześwitu.




czytaj uważnie i później się wypowiadaj, chodzi mi o milimetry a nie centymetry.... Udało się podwyższyć do 7 mm. ale i tak za mało, Myślę że kupno nowych amorków będzie najlepszym rozwiązaniem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 1:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 18, 2010 2:44 pm
Posty: 911
Kolega pisze o 10mm...
boski1990 - wkręciłeś czy wykręciłeś te śruby na amortyzatorach?

_________________
HPI Savage XL brushless
gg 824002


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 2:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 7:16 am
Posty: 42
wkręciłem je( poszły w dół i sprężyny się "ścisnęły") 2 MM podniosło do góry;/ Jak możecie to polećcie jakieś dobre i tanie amorki do tego modelu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 2:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 5:08 pm
Posty: 1506
Ok, przepraszam. Faktycznie nie doczytalem tych mm. Mozesz sprobowac jeszcze z twardszymi sprezynami, beda miały wiecej sily aby wypchnac model do gory. Sprawdz tez ile maksymalnie wychyla sie w dół Twoje wahacze, bo wymiana amortyzatorow moze nic nie dac.

_________________
były spaliny, były konwersje, były tragusy, były bagusy, teraz nie ma nic. No może młody czymś pojeździ ;)
Pozdrawiam, Marek Kiełbusiewicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Zobacz najpierw, czy opad wahaczy pozwala na takie podniesienie prześwitu.
Co z tego, że dasz dłuższe amortyzatory, jak wahacze będą się blokować o płytę ;)
Weź też pod uwagę kąt pracy przednich wałków napędowych, będą się dużo szybciej zużywać.

Tanie i całkiem fajne amorki robi Roadtech (GPM) - http://www.rcwroblik.pl/x_C_Sz2.html?PS ... &PL1=&PL2=

Pozdrawiam.

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Teraz jest Wt cze 23, 2026 4:47 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL