Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr maja 22, 2024 12:14 am

Teraz jest Śr maja 22, 2024 12:14 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor
PostNapisane: Śr lip 07, 2010 11:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:55 pm
Posty: 988
Cześć!
Już od pewnego czasu, interesują mnie modele Mikro, ale ponieważ nie chciałem kupować 4'tego modelu a postanowiłem sprzedać największy, mój model E-savage'a ponieważ stoi już od jakiegoś czasu nie używany ponieważ już mnie nie zadowalał (po ponad roku, zaczeło mi brakować mocy).
A teraz do sedna, chciałbym kupić model mikro, jednakże nie wiem który i co do niego wybrać :) trochę ich jest.
Interesują mnie takie modele jak:
- Team Associated Rc18 T/ Rc18T2
- Xray m18T
- Team Losi Mini-T
- Team Losi Mini lst2
i teraz tak, czytałem w Rc przeglądzie modelarskim o Rc18T/B2 z grubsza wiem czym one się różnią, ale chciałbym sie dowiedzieć czy warto kupować wersję drugą? na forum nic nie słychać więc nie wiem czy ktoś już go ma, i może coś o nim napisać, jednakże nowsza wersja nie przekonuje mnie do swojego wyglądu, choć nie wiem dlaczego ale doszedłem do wniosku że można nie montować lotki i kupić budę od Jconcepts.

Dalej, co do napędu, interesują mnie takie zestawy jak:
- Mamba Micro Pro
- SideWinder Micro
- Tekin
- Novak
Domyślam się, że większość z Was poleci mi MMP.
Nie wiem jakie KV wybrać do takiego modelu, używanego na dworze, w zimę pewnie Hala - nie wiem czy silnik o tym samym KV będzie odpowiedni.

A co do zasilania, myślałem, aby Mambę (bo pewnie na nią padnie wybór) zasilać pakietami z wyższej półki - znalazłem parę propozycji firmy Pelikan
http://sklep.modelarnia.pl/index.php?p3 ... -v-pelikan
najprostsze pakiety.
http://sklep.modelarnia.pl/index.php?p2 ... d-airplane
Fajna wydajność, ale nie wiem czy do modelu 1/18 nie będzie 3s za dużo

http://sklep.modelarnia.pl/index.php?p3 ... 2-air-pack
Fajna wydajnośc, oraz zawdziwiający prąd ładowania, aż do 6C, ale nie wiem czy było by to bezpieczne :mrgreen:

http://sklep.modelarnia.pl/index.php?p2 ... d-airplane
tańsza opcja poprzedniego pakietu, z wydjanością mniejszą o 3c i i możliwością ładowania do 2c.

http://sklep.modelarnia.pl/index.php?p4 ... 2-air-pack
zwykły pakiet powiększony o 500 mAh

http://sklep.modelarnia.pl/index.php?p4 ... 2-air-pack
Fajna wydajnośc, oraz zawdziwiający prąd ładowania, aż do 6C, ale nie wiem czy było by to bezpieczne :mrgreen:

_________________
Cyclone D4|Pro-Line|Hitec|EnergyPower|Edit
Rcexs.com
Rcexs.xaa.pl - Forum Warszawskich Modelarzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 7:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 19, 2009 9:40 pm
Posty: 287
Lokalizacja: Szczecin
Z pobieżnego rozeznania chyba najlepszym wyborem jest TA RC18T. Głównie ze względu na jego popularność i ilość sklepów z częściami - co wpływa znacząco na cenę w naszym kraju. XRay zdaje się mieć lepiej rozwiązane niektóre kwestie konstrukcyjne, niestety nie trzymałem go jeszcze w ręku i nie prowadziłem i niestety raczej pozostanę przy RC18 (właśnie ze względu na dostępność części i ich koszt oraz fakt, że już jeden model mam :)).

Jeśli zdecydujesz się RC18 i masz zamiar od razu wymieniać silnik (więc zapewne i regulator) i pakiet zastanów się nad wersją TF, sam rozważam taki wybór ze względu na część rzeczy z aluminium, które osobno kosztują dość sporo.

Co do silników (razem z regulatorem) również jestem ciekaw. Także ze względu na ich dostępność w Polsce, opłacalność i awaryjność.

_________________
∘ Ansmann Madrat, Yokomo B-Max4 & B-Max2, HPI E10, HY Lightning ∘
Latać samolotem, to nie żaden wyczyn, latać samochodem to jest coś…


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 10:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:55 pm
Posty: 988
ślinki i regiel w polsce dostępny być nie musi :wink:
a co do FT na ebay'u znalazłem bardzo fajną ofertę Rc18T2 jak narazie cena jest naprawdę mała, za nowe podwozie :)

_________________
Cyclone D4|Pro-Line|Hitec|EnergyPower|Edit
Rcexs.com
Rcexs.xaa.pl - Forum Warszawskich Modelarzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 09, 2010 10:27 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Było dużo takich tematów. W Poznaniu przybyły 2 nowe dzieła asso, więc jak będą złożone i zobaczę je w akcji na hali to dam znać. Na starcie odpadają modele TL, bo wyższość napędu 2WD nad 4WD jest znacząca (MLST nie biorę pod uwagę ze względu na kosmicznie wysoko położony środek ciężkości), szczególnie patrząc pod kątem zawodów. X-ray jest dla mnie za drogi w porównaniu z tym co oferuje, jest lepiej wykonany od starego asso, ale za taką kasę to porażka. Taniej złożyć sobie exoteka, który wypada według mnie lepiej niż dzieło X-raya. Jak dla mnie nowe asso jest prawie doskonałe, bo nie wiedzieć czemu TA cięło koszty na tych częściach które zawsze stanowiły o przewadze małego asso nad innymi konstrukcjami 1/18 (np: dyfry, tytanowe drążki,aluminiowe mocowanie silnika), szczególnie zaskoczyło mnie to w wersji KIT, aczkolwiek pamiętajmy, że nie wyszła jeszcze wersja FT nowych asso, a aktualnie dostępny zestaw KIT zawiera tylko kilka ulepszeń w stosunku do wersji RTR (amortyzatory i półosie).

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Teraz jest Śr maja 22, 2024 12:14 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL