Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 6:25 am

Teraz jest Pn cze 22, 2026 6:25 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pt lut 22, 2008 11:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 4:29 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
WITAM.

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego modelu. Wybór modelu został już dokonany jednak głowię się nad silnikiem bezszczotkowym. Jestem zupełnie zielony w tym temacie i dlatego proszę o radę. Słyszałem od znajomego, że najlepiej wybrać coś z oferty Castle Crations albo LRP. Przebrnąłem przez specyfikacje jednych i drugich i dalej mam mętlik w głowie :? Co lepsze i mniej awaryjne ? Jakiś produkt LRP czy Castle? Z góry wielkie dzięki za radę.

PS A jakie regle polecacie.
PS2 Jaki model Waszym zdaniem jest najlepszy dla początkującego ?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 22, 2008 11:15 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 22, 2007 11:52 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Tuczno
A w czym chcesz jeździć off-road czy on-road :?:

_________________
Zrobić coś bez czegoś i żeby było tak jak z tym czymś, chociaż tego nie ma. To dopiero coś!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 22, 2008 11:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 4:29 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Na początku on road póżniej kto wie...
Interesuję mnie Wasza opinia czy warto się sie gimnastykować z Castle czy zaufać Niemiaszkom z LRP


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 22, 2008 11:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
Generalnie Twoje pytanie brzmi: zestaw sensorowy (LRP, Novak) czy bezsensorowy (Castle, Tekin). To troche jak wybor blondynki lub brunetki ;)

Zestawy sensorowe oferuja ciut lepsza kontrole obrotow silnika, stad tez wybierane sa glownie przez zawodnikow. Sa przystosowane do mniejszego zakresu napiec i zwykle silniki maja nieco mniejsza moc od silnikow bezsensorowych.

Zestawy bezsensorowe daja za to ogromna roznorodnosc silnikow (rozmiar puszki, kv, moc, itp) i napiec na ktorych pracuja. Dlatego kochaja je szczegolnie niezawodnicy i wszelkiej masci maniacy nie przejmujacy sie przepisami.

Gdy mowimy o mocy silnikow bezszczotkowych patrzymy najpierw na jakosc i technologie ogniw zasilajacych. Gdy myslimy o napieciu pamietamy o wzroscie efektywnosci ukladu przy wyzszych napieciach i mniejszym obciazaniu ogniw. P=U*I

To w bardzo wielkim skrocie :D

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 12:40 am 
Offline

Dołączył(a): So gru 22, 2007 11:52 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Tuczno
Jak do on-road to ja polecam zestaw Mamba Max 7700 i 2s Li-Po :twisted:

_________________
Zrobić coś bez czegoś i żeby było tak jak z tym czymś, chociaż tego nie ma. To dopiero coś!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 10:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
alkraj napisał(a):
Jak do on-road to ja polecam zestaw Mamba Max 7700 i 2s Li-Po :twisted:


dodaj jeszcze skrzydła, lotki i samolot... to ma byc 1 model.

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 10:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Jak zupełnie nie interesują Cię zawody to wg mnie Mamba, albo SideWinder który jest tańszy, oraz ogniwa A123 :) .

Do on roada - 7700 i 6 cel/A123 2S2P
Do off roada - 5700 i 6-8 cel/A123 3S

Pozdrawiam :)

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 1:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 4:29 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Wielkie dzięki.
Po malutku mi się wszystko rozjasnia.
Mam jeszcze tylko pytanie.
Na http://lrp.cc/e/lis/ w opisie Vectorów moc podawana jest w W a na CastleCreations np http://www.castlecreations.com/products/cms36-4600.html
w kv.
Przepraszam za lamerskie pytania ale nie wiem co to za jednostki. Na fizyce zazwyczaj spałem :) Czy można je jakoś przeliczyć żeby móc porównać moc tych silnikow ????
Z góry dzięki za odpowiedź


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 23, 2008 4:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 3:45 pm
Posty: 294
Lokalizacja: Łódź
Kv to sa obroty na jeden volt. Tez jest na stronie lrp.

Wat czyli jednostka przedstawia sie trzema podobnymi wzorami.

P= U * I czyli moc = napiecie * natezenie

lub

P= U * U / R czyli moc = napiecie do kwadratu przez opor

lub

P= I * I * R czyli moc = natezenie do kwadratu * opor

Istnieje jeszce jeden wzor ma moc

P= W/t czyli moc = Praca / czas (przy silnikach zazwyczaj 1s)

A wiemy ze W = F * s czyli moc = sila * przemieszczenie co podstawiajac do wzoru daje nam:

P= F * S / t z czego wynika ze P= F * V przy ruchu jednostajnym

_________________
_______________________________________________
RcMafia!!! ModelCars Team
_______________________________________________


HB Ve8 + Xerun 150A !!!
Xray XII Link
Xray M18Pro
LRP Shrak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 24, 2008 11:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
A co przemawia na korzyść CC w porównaniu do Graupnera Genius 80?
info o nim http://shop.graupner.de/webuerp/servlet ... anguage=en

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 12:08 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Generalnie CC ma bardzo silny soft i możliwości dostosowania regulatora do nawierzchni, przełożenia, kierowcy.

Ten Graupner ma następujące zalety:
- lepszy BEC większe prądy i napięcie;
- limit obrotów, to jest coś przydatne;
- jest też bardziej uniwersalny, możesz na nim latać, pływać (ciekawe jak wodoodporność);
-super opcja limit pobieranego prądu dla Li-xx jak znalazł;

Nie ma chyba możliwości ustawienia dowolnego cut-off dla Li-xx, to jego wada (CC to ma).

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 12:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
O ile wiem jest bryzgoszczelny, jutro sie zapoznam z dokumentacją, przypadkiem kupiłem go na wyprzedaży, jak już jest w dobytku to może zostawie sobie... Pytanie jak do niego dobierać silnik? Ma mieć pobór nie większy niż 80A? Czy np Hacker C40 styknie? C50 pewnie za mocny...

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 12:16 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Raczej się kieruj tym ile jest w stanie dać zasilanie i jakie Kv potrzebujesz. I tak przymkniesz prąd do pożądanej wartości w sofcie.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 12:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Do czasu spopularyzowania 123 zostaje NiMH w ilości cel 7-8. Więc chwilowo 50-70A max chyba? Ale czy gdzieś popełniam błąd w założeniach że kupię mocniejszy silnik, a ew. wykorzystam w pełni jak się zasilania poprawią na rynku, a na razie na nimhach śmigać??

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 25, 2008 12:28 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Nie, to poprawna decyzja. Nie będzie się tak grzał i nie musisz rozwiązywać kwestii jak go dodatkowo chłodzić.

W przyszłości wstawisz inne zasilanie i masz 80A ciągłego i 130A chwilowego.
Przy 10V i ok. 80% sprawności to od 500 do 1000W mocy na wale.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pn cze 22, 2026 6:25 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL