Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 9:58 am

Teraz jest Śr cze 24, 2026 9:58 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: N lut 05, 2006 9:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 19, 2005 8:28 pm
Posty: 160
Lokalizacja: ok. Wodzisławia Śl
Witam wszyskich jestem nowy i nie zabardzo sie jeszcze znam wic mam pyanie czy ten silnik jest przepisowy do klasy Standard. W przyszłości chciałbym wziąsc udział w zawodacha, ale to jeszcze jest daleka przyszłość Trinity P2K Pro fot nizej http://img417.imageshack.us/my.php?imag ... 5275jh.jpg

_________________
Nie ważne kto czym jeździ, ważne jak jeździ.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 05, 2006 10:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Tak, jest przepisowy.

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 1:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Tomek Massalski napisał(a):
Tak, jest przepisowy.


Czesc Tomek,

Jestes pewien ze jest przepisowy? :D
Jesli obowiazuja przepisy EFRA ze zmianami wg przepisow na RCAUTO to wirnik tego silnika nie spelnia wymagan poniewaz nie jest jednolity.
Juz kiedys pisalem ze nasze przepisy wymagaja uszczegolowienia.

Pozdrowienia,

Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 1:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Marek Pleskacz napisał(a):
poniewaz nie jest jednolity.

Co to znaczy jednolity. W którym miejscu w przepisach taki zapis występuje.

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 1:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Tomek Massalski napisał(a):
Marek Pleskacz napisał(a):
poniewaz nie jest jednolity.

Co to znaczy jednolity. W którym miejscu w przepisach taki zapis występuje.


Oto czesc przepisow EFRA dotyczacych silnika w klasie STD
Zacytowalem tylko te ktore wiem ze nie sa przestrzegane przez niektorych zawodnikow klasy STD.
W nawiasach moje uwagi.

2.1 ?SPEC? CAR MOTOR:
...
The armature stack must be solid with no cutouts, tri-rotors etc.
(silniki ROAR maja wirniki dzielone - P2K, P2K Pro, Paradox, i inne)
...
Epoxy balancing of armatures for rebuildable standard or stock motors will not be permitted.
(Silnik Binnary 2 outlaw ma wirnik wywazany zywica)
...
Brushes must be mounted in the ?upright? configuration (lay-down brushes will not be permitted).
(niedozwolone sa wiec szczotki okragle umieszczone pod katem 45 stopni)

No hybrid motors or mixing of parts from different models will be permitted.
(niektorzy zawodnicy wymieniaja szczotkotrzymacze - np na ten ze skosnymi szczotkami)
...

Pozdrowienia,

Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 1:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Odnoszę wrażenie, ale mogę się mylić, że cytujesz przepisy dla klasy nazywającej się identycznie, a nie mającej z naszą nic wspólnego. Żaden z silników, na których jeżdżą w Polsc zawodnicy nie trzyma tych przepisów.
Cytuj:
The armature stack must be solid with no cutouts, tri-rotors etc.

Osobiście nie znam silnika, który spełnia ten przepis i ma jednocześnie 27 zwojów, oraz odpowiedni kąt wyprzedzenia.
Mógłbyć mi podać namiary na całość tych przepisów, które cytujesz.

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 2:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Tomek Massalski napisał(a):
Odnoszę wrażenie, ale mogę się mylić, że cytujesz przepisy dla klasy nazywającej się identycznie, a nie mającej z naszą nic wspólnego. Żaden z silników, na których jeżdżą w Polsc zawodnicy nie trzyma tych przepisów.
Cytuj:
The armature stack must be solid with no cutouts, tri-rotors etc.

Osobiście nie znam silnika, który spełnia ten przepis i ma jednocześnie 27 zwojów, oraz odpowiedni kąt wyprzedzenia.
Mógłbyć mi podać namiary na całość tych przepisów, które cytujesz.


To jest cytat z:
2005_Minutes_Electrics.pdf
Moge ci go przeslac na e-mail jesli mi go podasz.
Mozesz tego dokumentu poszukac na stronie EFRA tylko nie pamietam dokladnego linku.

Co do nielegalnosci wszystkich silnikow to masz racje. :D
Legalne sa jedynie stare silniki (nierozbieralne) ROAR bo nie stosowano wtedy wirnikow dzielonych.
Nie postuluje tu zlikwidowania naszej klasy DTM STD z powodu braku legalnych silnikow. :D
Uwazam jedynie ze przepisy powinny byc uszczegolowione aby wyeliminowac paradoksy w nich zawarte.

Pozdrowienia,

Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Zacytuje calos
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 4:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 21, 2004 12:08 am
Posty: 149
Lokalizacja: Warszawa
Zacytuje calosc z tego dokumentu i to chyba rozwiej wszelkie watpliwosci:

MOTORS FOR ELECTRIC SCALE CARS:
All EC and GP events will clearly state which class of motors to be used.
2.1 “SPEC’ CAR MOTOR:
Rebuildable, 17X2, fixed timing of 5 degrees, Bushes (No Bearings), Maximum wire thickness is.
0,71mm. All other dimensions see below and Appendix 10.
Armatures may be wound using the Mabuchi (star) or Sagami methods.
The armature stack must be solid with no cutouts, tri-rotors etc.
Armatures have to be either stamped with the wind by the manufacturer or can be ‘tagged’.
Epoxy balancing of armatures for rebuildable standard or stock motors will not be permitted.
[...]

I to chyba tlumaczy, ze nie ma tu mowy o naszych silnikach STOCK.

_________________
Paweł A. Szymański


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 5:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Paweł A. Szymański napisał(a):
Zacytuje calosc z tego dokumentu i to chyba rozwiej wszelkie watpliwosci:

MOTORS FOR ELECTRIC SCALE CARS:
All EC and GP events will clearly state which class of motors to be used.
2.1 ?SPEC? CAR MOTOR:
Rebuildable, 17X2, fixed timing of 5 degrees, Bushes (No Bearings), Maximum wire thickness is.
0,71mm. All other dimensions see below and Appendix 10.
Armatures may be wound using the Mabuchi (star) or Sagami methods.
The armature stack must be solid with no cutouts, tri-rotors etc.
Armatures have to be either stamped with the wind by the manufacturer or can be ?tagged?.
Epoxy balancing of armatures for rebuildable standard or stock motors will not be permitted.
[...]

I to chyba tlumaczy, ze nie ma tu mowy o naszych silnikach STOCK.


Niestety to co zacytowales tego nie tlumaczy.
Nasze przepisy sa oparte o przepisy EFRA ze zmianami opublikowanymi w dziale przepisy na stronie RCAUTO.
W naszych przepisach nie ma wzmianki ze to co jest zabronione przepisami EFRA jest u nas dozwolone.
Nasze przepisy zmieniaja jedynie niektore parametry silnika. (uzwojenie, drut nawojowy i kat wyprzedzenia)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 6:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 21, 2004 12:08 am
Posty: 149
Lokalizacja: Warszawa
Jak to nie tlumacza - jest w tym akapcie mowa o silniku 17-zwojowym a nie 27.
Mialem w reku cale przepisy EFRA i tam na koncu jako dodatek byl podany przyklad opis dla silnika STOCK 27-zwojowego. Te zapewne pochodzily od opisu z amerykanskich przepisow ROAR.
I sadzac po tym co wyczytalem to nasze przepisy techniczne sa zrobione na podstawie tego.
Przyklad byl podany w celu ewentualnego zastosowania go dla tego typu klasy (STOCK) dla zawodow lokalnych (czytaj nie miedzynarodowych). I my w Polsce taka klase i zawody mamy.
I tam nie bylo nic o wirniku, ktory nie moze byc dzielony.

Mam nadzieje, ze wyrazilem sie jasno i uwazam temat za zakonczony.

_________________
Paweł A. Szymański


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 7:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Paweł A. Szymański napisał(a):
Jak to nie tlumacza - jest w tym akapcie mowa o silniku 17-zwojowym a nie 27.
Mialem w reku cale przepisy EFRA i tam na koncu jako dodatek byl podany przyklad opis dla silnika STOCK 27-zwojowego. Te zapewne pochodzily od opisu z amerykanskich przepisow ROAR.
I sadzac po tym co wyczytalem to nasze przepisy techniczne sa zrobione na podstawie tego.
Przyklad byl podany w celu ewentualnego zastosowania go dla tego typu klasy (STOCK) dla zawodow lokalnych (czytaj nie miedzynarodowych). I my w Polsce taka klase i zawody mamy.
I tam nie bylo nic o wirniku, ktory nie moze byc dzielony.

Mam nadzieje, ze wyrazilem sie jasno i uwazam temat za zakonczony.


Jak juz napisalem podczas naszych zawodow obowiazuja wszystkie przepisy EFRA. Nie niektore przepisy a wszystkie.
Jesli chodzi o klase STD to EFRA stosuje silnik 17x2 (5 stopni) a my 27x1 (24 stopnie) reszta wymagan wobec silnika powinna obowiazywac wg przepisow EFRA jesli przyjmiemy ze zawody rozgrywamy wg przepisow EFRA. Aby nie bylo nieporozumien nasze przepisy klasy STD nalezy uszczegolowic aby nie bylo takich paradoksow ze praktycznie nie ma silnika spelniajacego nasze i EFRA wymagania.

A czy temat jest zakonczony to chyba nie nam decydowac.

Jak chcecie mogę temat zamknąć. Ale wydaje mi się, że dobrze by było sprecyzować w końcu co jest dopuszczone do zawodów i jakie to spełnia wymogi (EFRA, ROAR itp)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 8:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 19, 2005 8:28 pm
Posty: 160
Lokalizacja: ok. Wodzisławia Śl
To chyba kupie Trinity Green Machine. Z tego co juz zdązyłem przeczytac na innych postach ten silnik jest dobry i przepisowy :D

_________________
Nie ważne kto czym jeździ, ważne jak jeździ.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 9:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Jak chcecie mogę temat zamknąć. Ale wydaje mi się, że dobrze by było sprecyzować w końcu co jest dopuszczone do zawodów i jakie to spełnia wymogi (EFRA, ROAR itp)


Ja by wolal kontynuowac az sprawe wyjasnimy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 9:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 19, 2005 8:28 pm
Posty: 160
Lokalizacja: ok. Wodzisławia Śl
Ja tez jestem za kontunacją. tylko że nie mam za bardzo dużo do powiadzenia Bo sie Nie Znam, ale jestem ciekawy co z tej dyskusji wynikine. :D

_________________
Nie ważne kto czym jeździ, ważne jak jeździ.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 9:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Nie wiem jak wam koledzy ale mi informacje od pana Marka P. troche namieszały w głowie. Nie chodzi o to ze wprowadziły jakiś zamęt tylko dały do myślenia. Z drugiej jednak strony od kiedy pamiętam to wszyscy jeździli na silnikach Trinity, w których każdy wirnik był dzielony. Jakiego wirnika by nie wziąć to występuje w nim przerwa. Nikt niegdy nie robił z tego żadnych problemów, a gdy były kontrole silników to sędzia sprawdzał karteczke, która jest wklejona na wirniku. Jak było napisane EPIC27 (taka kartka widnieje na wirnikach Trinity, nie wiem jak jest z Fantom'ami, Orionami etc) to było git i silnik przechodził kontrolę. A teraz jakies cuda. Po tylu latach użytkowania tych silników nagle dowiaduje się ze nie sa to silniki, które spelniają przepisy? No panowie, coś tu jest nie tak...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Śr cze 24, 2026 9:58 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL