Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr maja 15, 2024 4:13 am

Teraz jest Śr maja 15, 2024 4:13 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor
PostNapisane: Śr paź 10, 2012 5:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 08, 2012 3:34 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Sieradz
Witam. Posiadam ładowarkę Redox Alphaa V2 i mam taki problem.

Kilka dni temu ładowałem piramidkę 1600mAh. Ustawiłem ładowanie na 0.1A. Po 120min ładowarka się zatrzymała i przestała ładować ale migał napis TIME. Pakiet leżał dwa dni i się rozładował. Pytałem na forum i ktoś powiedział mi, ze mam ustawiony limit czasowy Safety Time no i tak rzeczywiście było. Był ustawiony na 120min. Wyłączyłem to zabezpieczenie i wczoraj w nocy znów zacząłem ładować pakiet. Prądem 0.1A. Wszystko było dobrze ale pakiet ładował się od 20 do 14(kolejnego dnia czyli dziś) i zauważyłem, że ładowarka przeładowała go aż do 1800mAh więc wyłączyłem....

Spytałem faceta w RC-Team to powiedział mi "Po co grzebałeś trzeba było zostawić ustawienia tak jak były" no i tyle z tego wiem....

Pomyślałem, że może jak dodam pakiet do ulubionych to może i tak wklepię wszystkie dane to ładowarka go nie przeładuje no i tak zrobiłem tym razem z grzałką 1800mAh. Więc wklepałem wszystkie dane i odpaliłem program ładowania.
Grzałka ładowała się 120min prądem 1A niestety czas leciał dalej a licznika zaczął dalej nabijać mAh. Dalej czyli 1900mAh więc wyłączyłem.

Może ktoś mi wyjaśnić o co tu chodzi?

Jest w ładowarce jeszcze takie zabezpieczenie jak "capacity cut-off" i ja mam je ustawione na 5000mAh.
Na chłopski rozum jak przestawię je na 1800mAh i będę ładował taki pakiet to z pewnością wyłączy mi tryb ładowania gdy akumulator osiągnie 1800mAh ale rzecz w tym, że to chyba ładowarka powinna wiedzieć ile może nabić pakiet. A gdybym miał 5 pakietów o różnych pojemnościach to mam ciągle wchodzić w ustawienia i zmieniać capacity cut-off?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

_________________
HPI Trophy 4.6 Truggy
Pioneer 1400mm + Turnigy 9XR

http://www.youtube.com/Dantekasumi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 10, 2012 7:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 16, 2011 4:39 pm
Posty: 270
danteforum napisał(a):
Witam. Posiadam ładowarkę Redox Alphaa V2 i mam taki problem.

Kilka dni temu ładowałem piramidkę 1600mAh. Ustawiłem ładowanie na 0.1A. Po 120min ładowarka się zatrzymała i przestała ładować ale migał napis TIME. Pakiet leżał dwa dni i się rozładował. Pytałem na forum i ktoś powiedział mi, ze mam ustawiony limit czasowy Safety Time no i tak rzeczywiście było. Był ustawiony na 120min. Wyłączyłem to zabezpieczenie i wczoraj w nocy znów zacząłem ładować pakiet. Prądem 0.1A. Wszystko było dobrze ale pakiet ładował się od 20 do 14(kolejnego dnia czyli dziś) i zauważyłem, że ładowarka przeładowała go aż do 1800mAh więc wyłączyłem....

Spytałem faceta w RC-Team to powiedział mi "Po co grzebałeś trzeba było zostawić ustawienia tak jak były" no i tyle z tego wiem....

Pomyślałem, że może jak dodam pakiet do ulubionych to może i tak wklepię wszystkie dane to ładowarka go nie przeładuje no i tak zrobiłem tym razem z grzałką 1800mAh. Więc wklepałem wszystkie dane i odpaliłem program ładowania.
Grzałka ładowała się 120min prądem 1A niestety czas leciał dalej a licznika zaczął dalej nabijać mAh. Dalej czyli 1900mAh więc wyłączyłem.

Może ktoś mi wyjaśnić o co tu chodzi?

Jest w ładowarce jeszcze takie zabezpieczenie jak "capacity cut-off" i ja mam je ustawione na 5000mAh.
Na chłopski rozum jak przestawię je na 1800mAh i będę ładował taki pakiet to z pewnością wyłączy mi tryb ładowania gdy akumulator osiągnie 1800mAh ale rzecz w tym, że to chyba ładowarka powinna wiedzieć ile może nabić pakiet. A gdybym miał 5 pakietów o różnych pojemnościach to mam ciągle wchodzić w ustawienia i zmieniać capacity cut-off?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.


Pakiety często mają wiekszą pojemność niż nominalna, więc teoretycznie możliwe jest naładowanie 1800mAh w pakiet 1600mAh (szczegolnie jak jest nowy). Ładowarki mają zabezpieczenie przed przeładowaniem, więc jeżeli Twoja nie jest uszkodzona to powinna przestać ładować gdy pakiet przestanie przyjmować. Ja mam wyłączony czasowy i pojemnościowy cut-off i ładowarka bez problemu ładuje różne pakiety (Nimh i Lipo, pojemności od 1300 do 5200).

_________________
HB Lightning Stadium | SH .21
HB Lightning Stadium | Monster Truck | HK 3674 2370KV | Ezrun WP SC8 | Turnigy 5000mAh 4S
HB D8 | RCMonster Kit | Leopard 4074 2000KV | HK 120A | Turnigy 5000mAh 4S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 10, 2012 7:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 9:55 pm
Posty: 464
Lokalizacja: Biłgoraj
ładowarka ładuje dopóki aku nie będzie naładowany na full, sam się kiedys tego wystraszyłem pakiet GP3900 a tu juz ponad 4400 i nadal ładuje ale to nic się nie dzieje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 10, 2012 7:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 08, 2012 3:34 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Sieradz
No ok... Dzięki wielkie za szybka odpowiedź :)

A więc wyłączę jedno i drugie zabezpieczenie i kolejnym razem zostawię pakiet na dłużej mam tylko nadzieje, że mi nie wybuchnie jak jest coś nie tak z ładowarką :P
No ale jak piszecie, że może wejść więcej...

Może te oznaczenia na ładowarce nie odpowiadają dokładnie temu co dzieje się w pakiecie... Muszę sobie sprawić jakiś miernik czy coś. Bo chyba jest możliwość sprawdzenia mAh w pakiecie za pomocą zewnętrznego urządzenia?

_________________
HPI Trophy 4.6 Truggy
Pioneer 1400mm + Turnigy 9XR

http://www.youtube.com/Dantekasumi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 10, 2012 8:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 9:55 pm
Posty: 464
Lokalizacja: Biłgoraj
Raczej nie a bynajmniej o czymś takim nie słyszałem. Włącz go na rozładowanie wtedy zobaczysz ile pakiet potrafi oddać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 10, 2012 8:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 08, 2012 3:34 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Sieradz
michal0051 napisał(a):
Raczej nie a bynajmniej o czymś takim nie słyszałem. Włącz go na rozładowanie wtedy zobaczysz ile pakiet potrafi oddać



hm... czytałem, że NiMh nie powinno się rozładowywać poprzez ładowarkę a po prostu podczas korzystania :P

_________________
HPI Trophy 4.6 Truggy
Pioneer 1400mm + Turnigy 9XR

http://www.youtube.com/Dantekasumi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 11, 2012 5:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 9:55 pm
Posty: 464
Lokalizacja: Biłgoraj
to jak chcesz sprawdzić ile pakiet potrafi oddać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 16, 2012 6:56 am 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 04, 2012 10:53 pm
Posty: 59
Lokalizacja: Warszawa
Skąd ładowarka wie kiedy ma skończyć ładowanie Ni-MH ? http://www.rc.info.pl/slownik/delta.html . Jak masz za małą czułość delta V to ładowanie nie zakończy się normalnie. Może ogniwa w Twoim pakiecie ładują się nierównomiernie i ładowarka nie może wykryć spadku napięcia przy standardowych ustawieniach.

_________________
E-Revo vxl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 16, 2012 7:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 08, 2012 3:34 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Sieradz
Dlatego też się udzielam na forum bo się nie znam na tym a Ciężko jest dojść samemu lub czytając poradniki co to za problem...
delta V mam 5mV/celę. tak ustawione w ładowarce. Zabezpieczenia a których pisałem wyżej są wyłączone.
Na razie nie smigałem modelem ale już się boję kolejnego ładowania :P
Myślę, żeby poustawiać ładowarkę tak jak każdy pisze czyli tak jak mam i po prostu poświęcić jakiś akumulator i ładować dopóki ładowarka nie skończy....
Tylko szkoda pakietu bo nie mam żadnych starych....
Mogę wklepać do ładowarki zabezpieczenie wyłączające na 1600mAh no ale czy to jest sens? nie raz może wejść więcej i ciągle bym musiał to zmieniać.

A co do tego że ładowarka wie to myślałem, że wie ile może wepchnąć.... Więc w jaki sposób ładowarka kończy ładowanie NiMh? Skoro mam wyłączoną blokadę czasową i pojemnościową to będzie ładował aż go nie wysadzi? To by było nienormalne!

_________________
HPI Trophy 4.6 Truggy
Pioneer 1400mm + Turnigy 9XR

http://www.youtube.com/Dantekasumi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 17, 2012 10:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 04, 2012 10:53 pm
Posty: 59
Lokalizacja: Warszawa
Zwiększ czułość do np. 4mV i zobacz co będzie. Ładowarka nie powinna przekroczyć napięcia 1,5V/cela - wtedy nic nie wybuchnie.

_________________
E-Revo vxl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 18, 2012 12:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 08, 2012 3:34 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Sieradz
ok sprawdzę z tym 4mV

_________________
HPI Trophy 4.6 Truggy
Pioneer 1400mm + Turnigy 9XR

http://www.youtube.com/Dantekasumi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Teraz jest Śr maja 15, 2024 4:13 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL