Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr maja 15, 2024 12:53 am

Teraz jest Śr maja 15, 2024 12:53 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor
PostNapisane: So kwi 07, 2012 1:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2012 6:01 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Bruksela/Bialystok
Witam, jestem nowy na forum, nie tak dawno nabylem swoje pierwsze autko, model HSP Flying Fish 2.4 ghz.
Mam dwa pytania.
Ile czasu bedzie trzymala bateria podczas jazdy, jezeli ja naladuje do pelna ? (Bateria 1800 mah)
Jaka ladowarke kupic, aby naladowac baterie w ciagu godziny badz dwoch ? (Ladowarka jaka posiadam ma prad wyjscia na 100 ma, czyli 18 godzin ladowania do pelna).
Czy cos takiego http://allegro.pl/ladowarka-minilader-3-230v-hsp-flying-fish-wroclaw-i2206891967.html byloby odpowiednie ?

_________________
Posiadam :
-HSP Flying Fish 2.4 Ghz




#Raczkujacy Drifter#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 07, 2012 2:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 12:15 am
Posty: 40
Kolego na tej baterii to nie poszalejesz, max 20min zabawy. Ładowarka którą podałeś w linku to raczej nędza, twój pakiet to ok 3godz. ładowania. Kup IMAX B6, to sprzęt którym naładujesz wszystko i szybko. Ten pakiet na długo ci nie wystarczy, zaraz będziesz chciał kupić większy. Szkoda, że nie jesteś z Wawy, bo sprzedał bym ci tanio lepszy pakiet.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 07, 2012 2:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2012 6:01 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Bruksela/Bialystok
No dzieki, planuje kupic wieksza baterie, moze 3600 MaH, tak aby poszalec z ok. godzine, chociazby raz dziennie, bo narazie to musze strasznie dlugo czekac, aby baterie naladowac. :/
Narazie jestem w Bialymstoku, po swietach rozejrze sie za tym IMAX B6, w jedynym porzadnym sklepie w tym miescie (Chociaz, dziwne jest to ze istnieje jeden konkretny, Rapidline.)

Dzieki :)

_________________
Posiadam :
-HSP Flying Fish 2.4 Ghz




#Raczkujacy Drifter#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 07, 2012 4:54 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 15, 2012 7:58 pm
Posty: 395
Imax b6 kup od kogoś na forum kto je sprowadza z za granicy, to Ci sprzeda taniej i od takiej osoby możesz za jednym zamachem kupić też pakiet lipo Turnigy 5000mah. Ja takie dwa pakiety kupiłem od Tomka Liperta tu z forum. W sklepie imax ok 155zł, tu z forum 119zł, taka sama różnica jest z tymi lipolami. Ja na 3300mah jeździłem tt-01 ok 40minut, na tym 5000mah powinieneś śmigać ponad godzine ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 07, 2012 5:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 3:07 pm
Posty: 109
Sttigg napisał(a):
Imax b6 kup od kogoś na forum kto je sprowadza z za granicy, to Ci sprzeda taniej i od takiej osoby możesz za jednym zamachem kupić też pakiet lipo Turnigy 5000mah. Ja takie dwa pakiety kupiłem od Tomka Liperta tu z forum. W sklepie imax ok 155zł, tu z forum 119zł, taka sama różnica jest z tymi lipolami. Ja na 3300mah jeździłem tt-01 ok 40minut, na tym 5000mah powinieneś śmigać ponad godzine ;)


weź trohe pomyśl. jezeli kolega pisze ze ma pakiet nimh i niedawno kupił model to wg mnie ma szczotke. A lipo, tą szczotke mu spali. Jezeli juz jezdzic na lipo to na bezszczotce. A tak poza tym kup pakiet taki 3xxx lub 4xxx (zalezy od gruboś portfela) i ładowarke imax b6 lub turnigy accucel 6. Ja mam do nimha ladowarke fusion nx84 myslalem ze to gowno ale batrie 4000 mah laduje 3 godz, a kosztuje tylko 50 zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 07, 2012 5:43 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 15, 2012 7:58 pm
Posty: 395
Słyszałem opinie ludzi, że lipo jara szczotkowe silniki, ale były to opinie ludzi, którzy tego nie sprawdzili i tylko powtarzali to co od kogoś kiedyś usłyszeli. Natomiast równie wiele słyszałem opinii, że lipo nie pali silników szczotkowych, że jedynie przy silnikach szczotkowych nie widać zbyt dużego przyrostu mocy i to zazwyczaj mówili ludzie, którzy to sprawdzili. Nawet w sklepach jak byłem to mi nie odradzali lipoli do szczotki, mówili tylko, że przy bezszczotce jest większa różnca między lipo, a nimh.
Nie mam pojęcia jak jest w rzeczywistości i nie mówię, że ja mam racje, ale wydaje mi się, że gdyby było tak jak mówisz, to w sklepach by odradzali lipo do szczotek.
PS Nie pisz [quote=tomaszewski] weź trohe pomyśl.[/quote] bo po pierwsze: jest to denerwujące, a po drugie można Ci odpisać: Weź trochę pomyśl i zaczynaj zdanie od dużej litery oraz pisz trochę przez "ch" :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 07, 2012 9:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 3:07 pm
Posty: 109
Zdarza się :) Tylko ciekawy jestem w jakim sklepie ktos ci lipo do szczotki polecił? Ok da się, ale na tych szczotach z naprawde wysokiej półki. Bo tam jest zwykly blaszak, ktorego lipol spali w 3 migi, nie mówiąc już o tym reglu, który spalił mi się na nimh 7,2V razem z silnikiem :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 08, 2012 9:14 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:22 pm
Posty: 591
Lokalizacja: Zawadzkie
tomaszewski napisał(a):
weź trohe pomyśl


Primo jeżeli tak podchodzisz do tematu to wcale się nie dziwię, że jesteś ze stolicy i masz wiedzę jaka masz.

Każdy kto chociaż troche ma w oleju w głowie wie, że podnosząc napięcie zasilanego silnika ( nie ważne czy szczotka, bezszczotka, wiecej celi himh czy uzycie lipola zamiast nimh)
trzeba zwiększyć przełożenie.

Co do:
tomaszewski napisał(a):
Ok da się, ale na tych szczotach z naprawde wysokiej półki.


Szanujący się producent napisze informację odnośnie przełożenia (większe napięcie/mniejszy atak najczęsciej). Ba, nawet zasugeruje jakie powinno być przełożenie całkowite w zależności od tego czy off czy on-road użyty zostanie silnik.

tomaszewski: teoretyzowanie sobie daruj.

_________________
e10 Speed Passion SP1
e10 4wd Xray XB4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 08, 2012 11:37 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 3:07 pm
Posty: 109
Z tego co pisze autor nie chce on zmieniac przełożenia czy cos w tym stylu, tylko chce nową baterie i lepsza ladowarke.
Więc lipola niech lepiej nie kupuje bo nie pojezdzi se zbyt długo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 09, 2012 1:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2012 6:01 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Bruksela/Bialystok
Zdecydowalem.
Kupie baterie 4200 NimH z Allegro oraz ladowarke fusion sprint nx84.
Ogolna cena : Ok. 200 zl.
Dzieki za pomoc :)

_________________
Posiadam :
-HSP Flying Fish 2.4 Ghz




#Raczkujacy Drifter#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Teraz jest Śr maja 15, 2024 12:53 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL