Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 4:19 am

Teraz jest Pn cze 22, 2026 4:19 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 2:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Heh, wczoraj znalazlem na ebay smieszny wynalazek, jak sie to nazywa:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... :IT&ih=013

Niestety raczej nie wejdza w miejsce 7 celowego pakietu :(

Ktoś się spotkał z tymi ogniwami? Może jednak by się upchnęło jeśli cena dobra :)
Przy bezszczotce nawet 5 cel by wystarczyło :)

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 5:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
rozmiar ogniwa 3,3cm x 10 cm. Gdzie chcesz to upchać?

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 6:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
W emaxxie :)

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 6:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 25, 2008 5:46 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Kamionka
Masakra :D Czego tu ludzie nie wymyślą ... ;p Ja to na pewno bym nie zmieścił w swoim baggusie :D:D:D

_________________
Schumacher Bx-1

http://www.youtube.com/watch?v=FFVOZxFilzw

www.radio-control.oz.pl <- (Fairest forum in Poland modeller), (Najlepsze forum modelarskie w Polsce) <- Serdecznie zapraszamy do rejestracji!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 6:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
A ja sobie policzyłem że 2x po 4 cele da mi wystarzająco dużo radości :) 9,6V i 7000mAh :) Kwestia ile to kosztuje i czy jest do kupienia :)

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 6:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 27, 2007 3:32 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Gdańsk
a pomyślałeś o wydajności prądowej?
szczerze mówiąc pierwszy raz widzę kadmówki tak pojemne...

_________________
Associated TC4 TEAM + NOVAK GTB + Velocity 5.5R
Associated RC10 WC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 7:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Ja tez pierwszy raz, o ile dobrze widzę to jest cadnica, czyli rodzina z ktorej wywodzą sie sub-c o dużej wydajności prądowej jak na swoje czasy.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 8:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2007 5:42 pm
Posty: 381
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
To ogniwa F, nieprzeciążone , rezystancja zmierzona kiedyś nowych sztuk to około 3-4 mOhm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 03, 2008 8:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
To dobrze czy źle? Jakie obciążenie znoszą? Jaka żywotność? Dostępne jeszcze?

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 04, 2008 7:20 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 6:12 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
pojemonść tez zalezy od wielkości to moźliwe że te cela ma taka pojemność jaka jest na etykiecie. W elektronice następuje rozwój, coraz co większe sub-c(chodzi mi o pojemność) to czemu w ni cd nie byłyby z większą pojemnością.

_________________
Thunder Tiger Mirage 1:8 nitro
zasilany SIRIO .21 :)
gg:5254419 dawniej Piotrek RC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 04, 2008 3:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 27, 2007 3:32 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Gdańsk
właśnie, w elektronice następuje rozwój... Li-pole + bezszczota :wink:

_________________
Associated TC4 TEAM + NOVAK GTB + Velocity 5.5R
Associated RC10 WC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 04, 2008 4:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 5:43 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Gdańsk
Te cele jak najbardziej mogą mieć taką pojemność
Cytuj:
W elektronice następuje rozwój

tak ale rozwój niektórych rzeczy ma granice


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 05, 2008 10:24 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2007 5:42 pm
Posty: 381
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
To są ogniwa przeznaczone do radiostacji i lamp (latarek), a tam prądy to max 2-3 A chwilowo, oczywiście oddadzą dużo wiecej prądu ale nie tyle co połączone dwa pakiety modelarskie równolegle. Ich celem była trwałość, czyli też normalna pojemność, gdyby to była wersja modelarska miała by z 20Ah przy takiej obudowie ale taka nigdy nie powstała.

3-4mOhm to bardzo dobry wynik, ale ogniwa są też cieżkie i model pojedzie wolniej a silnik się spali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 05, 2008 10:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Silniki na pewno sie nie spalą, ale reszta je zdyskwalifikowała. Szkoda. Ale uważasz że mogę spokojnie połączyć rozładowane pakiety równolegle?

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 06, 2008 11:36 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 8:03 pm
Posty: 753
Lokalizacja: Warszawa
Nikt tego nie zaleca dla NiMh/NiCd (raczej piszą że nie należy tego robić).
Ale jak masz pakiety tego samego producenta, w podobnym stanie to możesz to zrobić.

_________________
Pozrawiam,
Zbigniew Bigaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pn cze 22, 2026 4:19 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL