Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz maja 02, 2024 11:33 pm

Teraz jest Cz maja 02, 2024 11:33 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 27, 2006 9:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Dokonalem malych zmian.
Przemyślalem to i doszedlem do wniosku że nie można stosować ograniczeń w postaci zakazu startu danej marki w tej klasie. Potrzebny jest każdy dystrybutor do pomocy w tej klasie i nawet ten od Mugena , którego jeszcze nie ma.
Ograniczenie w postaci nakazu stosowania szarpanki, albo roto w zupelności eliminuje Serpenta 710 i 720 :lol:
Czy tutaj także istnieje kult modelu? Naprawdę wierzycie że to model wygrywa? Wielki bląd.

Pozostanie jeszcze kwestia wieku i innych spraw związanych ze startami w tej klasie. Ja podtrzymuję swoje zdanie, kto ma inne propozycje

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 28, 2006 9:41 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 4:13 pm
Posty: 1648
Lokalizacja: gdynia
A nie można wsadzić szarpanki do 720 ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 28, 2006 9:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Artur, mam pewną propozycję. Niech jedynym ograniczeniem będą opony. Reszta jak w IC-10TC. Dlaczego ? Ano dlatego, że każdy zawodnik ma ambicję. Artur, czy wystartowałbyś swoim Serpentem w tej klasie ? Powiedz szczerze. Czy inni czołowi zawodnicy startowaliby w tej klasie ? Jeśli tak to po co ? Żeby dokopać słabszym ? A brak jakichkolwiek ograniczeń poza wymogiem gumowych opon może przyciągnąć wielu nowych zawodników, którzy o ile załapią bakcyla to już po pierwszych zawodach przejdą do IC-10 :) Kwestia organizacji zawodów. Jestem za jednodniowymi zawodami w tej klasie. Latem łątwiej wyrwać się na jeden dzień niż na cały weekend.
A na koniec podam pewien przykład. Zawodnik jeździ w Top Stock, dajmy na to wykręca 20 okrążeń. Dostaje lepszy model z mocniejszym silnikiem i wykręca ... 15 okrążeń. Mocny silnik plus super model sam nie wygra a wręcz przeciwnie, będzie utrudniał jazdę przy braku umiejętności. A jeżeli jest super sprzęt i umiejętności to jest klasa IC-10.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 28, 2006 10:05 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 4:13 pm
Posty: 1648
Lokalizacja: gdynia
Gumowe opony ? Bardzo dobrze . mam ich pół szafy . Właśnie z czasów , kiedy w IC-10 tylko na nich się jeżdziło . A dlaczego sami mistrzowie z klasy DTM jeżdżą w 540 ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 28, 2006 10:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Lech Pepliński napisał(a):
A dlaczego sami mistrzowie z klasy DTM jeżdżą w 540 ?


Kto ? Kiedy ?

Można wprowadzić zapis, że w ramach zawodów nie można startować w dwóch klasach z wyłączeniem IC-8.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 28, 2006 2:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 4:13 pm
Posty: 1648
Lokalizacja: gdynia
I co jeszcze ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 28, 2006 7:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Lech Pepliński napisał(a):
A nie można wsadzić szarpanki do 720 ?


Nie ma szansy Leszku, przemyślalem to dokladnie, do 710 także .

Ja nie jestem wladny zadecydować o jednodniowych zawodach , jest to jednak pomysl, wówczas kto chce wcześniej trenować móglby dzień wcześniej poszaleć na torze.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 28, 2006 9:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 11:56 pm
Posty: 447
Lokalizacja: bielawa
Ja też jestem z zawodami jedno dniowymi. Wiadomo że jak ktoś potrenuje dzień wcześniej w sobotę to ma większe szanse na wygraną, ale jak ktoś nie może przyjechać na dwa dni to nie skreśla go to z zawodów i może wystartować w niedzielę. Treningi w sobtę mogły by być kontrolowane lub nie to zależy od dostępnści AMB i sędziego. Pozdrawiam.

_________________
Spalinówki oraz Micro
RC Jelcz
zaprzyjaźniony z GCKiS Kobierzyce
GG 8022719


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 17, 2007 12:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Informuję że w związku z rozdzieleniem klas spalinowych od elektrycznych zostaly ukończone przepisy do klasy IC-10 Start. Klasa powinna być bardzo atrakcyjna dla wszystkich początkujących i nie tylko. Przepisy lada chwila się ukażą, teraz już mogę ujawnić najważniejsze zapisy. Silnik do 3 ccm, zbiornik max 75ml, silnik musi posiadać sprawny system ręcznego uruchamiania ( szarpanka, roto), reszta podobna jak w IC-10.
Zapraszam chętnych do startów.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 17, 2007 1:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 26, 2004 2:27 pm
Posty: 853
Lokalizacja: RC Smoki Kraków; hobao hyper 8 pro
hmmm, chyba sprobuje swoich sil ;]

_________________
Pozdrawiam,
Maciej Pożycki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 17, 2007 7:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 15, 2004 11:29 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Warszawa
Grzegorz Nóżka napisał(a):
Ja też jestem z zawodami jedno dniowymi. Wiadomo że jak ktoś potrenuje dzień wcześniej w sobotę to ma większe szanse na wygraną, ale jak ktoś nie może przyjechać na dwa dni to nie skreśla go to z zawodów i może wystartować w niedzielę. Treningi w sobtę mogły by być kontrolowane lub nie to zależy od dostępnści AMB i sędziego. Pozdrawiam.



Ja rowniez sie zgadzam z Grzeskiem w sobote tylko treningi jak by byly kontrolowane to miło a w niedziele zawody .
Tak jak w Austrii w zeszlym roku na pucharze Serpenta .
Przez jeden dzien najezdzilismy sie tyle co wkraju przez caly sezon
15 zawodnikow wypaliło kilkanascie litrow paliwa, zjechało kilka kompletow opon ,kombinowalo z ustawieniami .
A w Niedziele ... przyjechał Daniel Tomaszko i wszystkim dokopał :D :D
Mnie taka forma bardzo odpowiada (może wreszcie odkurze mojego MRX -a)
Pozdrawiam

_________________
Brat


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 18, 2007 10:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 24, 2004 11:13 am
Posty: 754
Lokalizacja: Łódź
Nawet przy założeniu, że w sobotę są eliminacje, brak udziału w nich nie powinien dyskwalifikować zawodnika - po prostu, jeśli go nie było w sobotę, to startuje z ostatniego miejsca w podfinale. Fakt ten powinien być wcześniej zgłoszony. Nie wiem, czy przepisy sportowe aktualne dopuszczają taką sytuację, próbowałem w poprzednich sezonach przekonać sędziów, że tak, ale nie zawsze ich opinia byla zgodna z moją.
W ten sposób jeżdżący w sobotę mają więcej jazd, a ci, którzy w sobotę jeździć nie mogą (rodzina, ograniczony budżet itd.) mają zagwarantowany udział w zawodach. A przecież właśnie o frekwencję w spalinówkach też nam chodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 12:12 am 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 22, 2004 9:38 am
Posty: 210
Lokalizacja: Gdynia
Osobiście nie mam nic na przeciwko takiemu podejściu do sprawy. Jak dla mnie może być.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Trella


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 8:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Zawsze byłem za możliwością jazdy tylko jdnego dnia dlatego popieram ten pomysł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 11:29 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 4:13 pm
Posty: 1648
Lokalizacja: gdynia
Oczywiście , jeżeli ilość zawodników nie przekracza 24 . Czterech bezpośrednio do finału i po trzech z półfinałów . :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Cz maja 02, 2024 11:33 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL