Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn maja 20, 2024 4:01 am

Teraz jest Pn maja 20, 2024 4:01 am




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pt sty 22, 2010 9:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Tylko,Michał pamiętaj,że te bzdury,które wypisują bydgoszczanie ,czytają ludzie często szczerze ufni....
A z Bydgoszczy to ja znam jednego Modelarza przez duże "M" jak Marian-Mariana Kalę....zresztą. :D
P.S.nie przesadż z browcem,bo znowu napiszesz jakąś bzdurę.....

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2010 9:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Zaremba Lesław napisał(a):
Tylko,Michał pamiętaj,że te bzdury,które wypisują bydgoszczanie ,czytają ludzie często szczerze ufni....
A z Bydgoszczy to ja znam jednego Modelarza przez duże "M" jak Marian-Mariana Kalę....zresztą. :D
P.S.nie przesadż z browcem,bo znowu napiszesz jakąś bzdurę.....



Zacznijmy od tego, że mi ją wyprostujesz ;) na naukę nigdy za późno.

A i tego, już wiemy, że nie lubisz Pabianic, Łodzi (znam inne określenie) no i teraz Bydgoszczy ;)

Ufni nie ufni, sam po 2 latach, po zdobyciu doświadczenia na własnej skórze, już jestem w stanie określić kto i jak nawija makaronii
na uszy.

Róbmy swoje.

m.

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2010 9:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Grzegorz Kopertowski napisał(a):
.... Hudy kiedyś na swoim forum napisał, że czołówka nie wybiera danego sprzętu bo jest najlepszy, wybiera te firmy które zaproponują lepsze warunki. Jest wiele modeli, regulatorów, silników które są na jednym poziomie. Jeżeli LRP sponsoruje najlepszych zawodników to pozostali kupują sprzęt tej firmy sądząc, że jest to jedyny najlepszy wybór, ponieważ czołówka na nich jeździ, tak to działa. Część jeździ na Speed Passion, cześć na LRP/Nosram a jeszcze inni na GM/CS.


Grzesiek,a czy rozmawiałeś kiedyś ze starym Hudym,znasz człowieka,rozmawiałeż z innymi zawodnikami na jego temat i tego jak on dba o sponsoring? Bo ja rozmawiałem i conieco mogę na ten temat powiedzieć...
P.s.akurat ten Hudy wybrał LRP,może dlatego,żeby nie walczyć z "nowym sowtem"...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2010 10:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Michał Abramowicz napisał(a):
Róbmy swoje....

m.

No pewnie ,tym bardziej,że jest to jakaś alternatywa,która daje Ci satysfakcję.....

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2010 10:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2006 9:34 pm
Posty: 1322
Lokalizacja: Ze świata czterech stron
Nie, nie rozmawiałem.
Zaremba Lesław napisał(a):
Bo ja rozmawiałem i conieco mogę na ten temat powiedzieć...

Chętnie o tym poczytam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2010 10:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
No to kiedyś jak będziesz chciał to pogadamy ,bo temat nie na forum....Martin jest Ok.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 23, 2010 9:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Zaremba Lesław napisał(a):
Adrian Lutyński napisał(a):
Jeśli chodzi o przełożenia: opieramy się na danych i poradach producenta oraz zawodników z tego sprzętu korzystających, np Martina Hofera, Volkera itd, oraz własnych doświadczeniach ...

Od Voelkera dużo można się dowiedzieć na temat regulatora GM?A tak wogóle to Voelker ma człowieka,który mu na zawodach przygotowuje elektronikę i silniki....z LRP
Jako ciekawostka na DHI Cup 70% zawodników w klasie Spec i Modi miało regulatory LRP i nie wierzę,że wszyscy zostali "przekupieni"przez LRP.


Widzisz, tu wychodzi Twoja niewiedza w tym temacie, Volker poza zawodami jeździ na GM, zapytaj jego kolegów lub dobrze poprzeglądaj zdjęcia z treningów.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 23, 2010 9:28 am 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Adrian,

Musisz wybrać - albo jesteś zawodnikiem i jeździsz albo mechanikiem i grzebiesz w reglach przygotowując je dla innego zawodnika.

Ja jestem zawodnikiem - skupiam sie na jeździe a nie na siedzeniu i grzebaniu w sofcie.

Mam przykłąd młodego zawodnika który kupił regla GM - regiel jest w niemczech na wymianie. A z tego co z nim rozmawiałem - ilość opcji do ustawienia jest tak duża że ma ogromny wpływ na jazdę.

Wolę wybrać program, dopasować gaz na palcu (cynglu nadajnika) niż kombinować z ustawieniami regla.

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 23, 2010 9:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Nie Marek, ja i wiele osób uważa, że można robić jedno i drugie, w wyścigach 1:1 ludzie dają radę, więc nie widzę powodu by nie mogli w dużo prostszych i tańszych 1:10 :) Robiłem to i to więc nie teoretyzuję. Mam wrażenie że lekko otaczacie RC taką jakąś aurą tajemniczości i stawiacie bardzo wysoko na piedestale. Przecież to jest poprostu hobby, dobra zabwa z której zrobiono sport tak jak z wędkarstwa itd, żadna magia. Zmieniało się oprogramowanie w komputerach w dużym samochodzie, to czemu nie można w regulatorze autka 1:10? :) To w ogóle nie przeszkadza w jeżdżeniu, generalnie ma w nim raczej pomóc trochę. Ale oczywiście tylko palce i oczy są najważniejsze i to jest meritum. Dlatego młodsi są i będą od nas lepsi :) I trzeba trenować, żadna technika tego nie zastąpi. Jednak nie mam toru w promieniu 280km od domu, więc nie tracę czasu dłubiąc w technice zamiast trenować z tego prostego powodu, że nie mam gdzie trenować :) Poza tym ta technika nie jest aż tak czasochłonna. Jednak rozumiem Twój punkt widzenia, wiele osób nie lubi wnikać w tego typu sprawy i tyle.
Regle GM są tak skonstruowane, że z pudełka nadają się na zawody. Możesz tylko potem bardziej spersonalizować nastawy lub wycisnąć więcej dobrze sprawdzając temperaturę. A co do awarii, każdemu sprzętowi się zdarza. Ciekaw tylko jestem czy LRP po gwarancji też np za pół ceny sprzeda ci nowy regiel jak stary zabijesz nawet z własnej winy oraz czy jak wychodzi nowa wersja regulatora LRP to możesz swój stary regiel wysłać do nich żeby ci za 10Eur wgrali do niego soft i wszystkie funkcje z tego najnowszego produktu? To są niekłamane zalety, korzystałem z każdej z tych opcji nie raz i sobie chwalę.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 23, 2010 10:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Marek, regulator GM ma zaprogramowane ustawienia pod konkretne warunki, wybierasz program i jedziesz, nikt nie każe Ci grzebać w sofcie. Ale jeśli jednak będziesz chciał w sofcie pogrzebać to masz taka możliwość. Powtarza, jeśli będziesz chciał. A jeśli nie to wybierasz odpowiedni program jak w innych regulatorach i jedziesz nie zagłębiając się w szczegóły. Możesz też załadować ustawienia na jakich jeździli konkretni zawodnicy na konkretnych zawodach o ile udostępnili swoje setupy. Czy to źle że są dodatkowe możliwości?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 23, 2010 10:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Marek Kusiakiewicz napisał(a):
Mam przykłąd młodego zawodnika który kupił regla GM - regiel jest w niemczech na wymianie. A z tego co z nim rozmawiałem - ilość opcji do ustawienia jest tak duża że ma ogromny wpływ na jazdę.


Uhm, podłączył odwrotnie zasilanie, regiel spłoną i to jest główna przyczyna "wymiany" a nie softu.
Ilość opcji jest doskonale udokumentowana, wystarczy doczytać. Jak ktoś nie umie ogarnąć tematu, to niech kupi Blue is better.

Marek Kusiakiewicz napisał(a):
Ja jestem zawodnikiem - skupiam sie na jeździe a nie na siedzeniu i grzebaniu w sofcie.


Dwa ustawione programy, life + lipo, nie grzebałem w tym od Kłodzka, sierpień 2009.

Proste.



m.

ps: Marku, robicie z tego sportu złotego bożka, a wiecie jaka kara spotkała Żydów na pustyni za oddawanie czci złotemu cielcowi ;-)
ps1: przypomina mi to wojnę amigowców z atariowcami ;) żenuła, każdy jeździ i robi to co uważa za słuszne i dobre dla siebie,
czekam na przepis, że w zawodach na twoim regionie tylko regle LRP ;-)

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 23, 2010 10:47 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Adrian Lutyński napisał(a):

Widzisz, tu wychodzi Twoja niewiedza w tym temacie, Volker poza zawodami jeździ na GM, zapytaj jego kolegów lub dobrze poprzeglądaj zdjęcia z treningów.

A gdzie jeżdzi na GM ? U cioci na imieninach....? Jak masz linki do takich zdjęć to podaj....Których kolegów mam zapytać konkretnie podaj nazwiska....

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 23, 2010 10:53 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Michał Abram napisał(a):
ps: Marku, robicie z tego sportu złotego bożka, a wiecie jaka kara spotkała Żydów na pustyni za oddawanie czci złotemu cielcowi

Michał to sport nie tylko dla Żydów....i konsekwencji poważnego traktowania nie musimy się obawiać....chociaż działamy w warunkach pustyni...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 23, 2010 11:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Zaremba Lesław napisał(a):
Adrian Lutyński napisał(a):

Widzisz, tu wychodzi Twoja niewiedza w tym temacie, Volker poza zawodami jeździ na GM, zapytaj jego kolegów lub dobrze poprzeglądaj zdjęcia z treningów.

A gdzie jeżdzi na GM ? U cioci na imieninach....? Jak masz linki do takich zdjęć to podaj....Których kolegów mam zapytać konkretnie podaj nazwiska....


Ci którym wychodzi jeżdżenie również znają coś takiego jak TRENING. Możesz oczywiście próbować poprawiać umiejętności u cioci na imieninach (ale to chyba nie w RC ;) ), ale znacznie lepsze efekty daje trening na torze. Info podawał Martin Hofer, to są kumple.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 23, 2010 12:44 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 16, 2005 1:38 pm
Posty: 487
Lokalizacja: Warszawa
Tak czytam to i czytam i nasuwa mi się tylko jeden wniosek: dyskusja tych co słyszeli z tymi co sami sprawdzili.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest Pn maja 20, 2024 4:01 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL