Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 5:08 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 5:08 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: problem z n3evo
PostNapisane: So maja 20, 2006 2:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
pisze w tym dziale bo w innych nie mam uprawnien wiec dzieje sie tak:
zalaczam wszystko wsadzam grzale i startuje roto nie odpala wogole dopiero
jak na apraturze dam wiekszy gaz to odpala gdy puszcze gaz auto zdycha
prosze o pomoc!

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 2:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 1:39 pm
Posty: 232
nie wiem jak u ciebie ale u mnie w mt2 18ss w instrukcji pisze aby odpalac z wylaczonym nadajnikiem i przekrecic servo o 1/4 i wtedy odpalac
a moze dlatego gasnie ze sa zle ustawione niskie obroty


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 2:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Gaśnie pewnie dlatego, że cięgna od gazu w pozycji neutralnej zamykają przepustnicę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 2:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
nie to nie to poniewaz juz probowalem a po 2 auto bylo zepsute wczesniej ale jest na gwarancji wyslalem zpowrotem to lodzi i dzis przszedl i nie naprawili tego :evil: dlatego pisze

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
A przynajmniej starałeś się go rozgrzać? Czy odrazu po odpaleniu stwierdziłeś, że jest on nadal zepsuty ponieważ gaśnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
grzalem go a grzalke sprawdzalem grzeje mocno probwalem chyba z 10 razy
go odpalac

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
skyline napisał(a):
grzalem go a grzalke sprawdzalem grzeje mocno probwalem chyba z 10 razy
go odpalac

Rozgrzać w sensie odpalić i dać mu trochę pochodzić, żeby złapał min. 90 st.C i dopiero wtedy zabrać się za regulację. A wogóle próbowałeś regulowac? Czytaj podwyższyć obroty jałowe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
probowalem
jezeli tak by bylo to ci w łodzi to by zrobili
jest tak zalczam ape i auto auto nie ruszy .gdy wcisne gaz auto jedzi luzno.
oczywsicie muwie teraz jak tylko zalacze ape i auto nie po odpaleniu
jezeli to pomoze to dam film z aparatu z głosem jak cos to pomoze

_________________
pozdrawiam Bartek


Ostatnio edytowano So maja 20, 2006 3:24 pm przez Bartek Koźbielak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Coś mi się nie wydaje, żeby było do końca tak jak mówisz. Albo cięgna są ustawione tak, że domykają przepustnicę, albo masz źle wyregulowaną szparę jaka zostaje przy zamknięciu silnika albo wogóle nie rozgrzałeś silnika i masz do niego pretęsje, że gaśnie. Sprawdz przede wszystkim czy naciskając hamulec nie zamykasz całkiem przepustnicy, do tego celu zdejmij filtr powietrza i przy okazji go umyj. Jeśli to nie nie da wyjmij i wymyj gaźnik a na koniec dobrze go przedmuchaj. Rozkręcenie sinlika i sprawdzenie czy wszystko dobrze jest złożone, przede wszystkim czy tłok jest włożony wycięciem do przodu też nie zaszkodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
jest tak ze jak zdejme filtr i zalcze wszystko szpary nie widac ale jak dam ga z to wtedy widac szpare jak dam hamulec to nic sie nie dzieje

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
No czyli masz źle wyregulowane cięgna i iglicę od obrotów jałowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
to ma byc tak ze szpare ma byc widoczna od zalaczenia?
a jak dam gaz to nie ma widac szpary jak dam hamulec tez nie ma widac?

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
skyline napisał(a):
a jak dam gaz to nie ma widac szpary jak dam hamulec tez nie ma widac?

Tak jak mówisz :lol: Jak dajesz gaz to tej szapry nie ma bo przepustnica się otwiera :lol: :lol: :lol:
Czy wogóle wiesz na jakiej zasadzie działa silnik spalinowy? Szpara między przepustnicą a ścianką gaźnika MUSI być, inaczej sinlik nie dostaje mieszanki paliwa i powietrza czyli gaśnie.
Proponuję zapoznanie się z taką fajną koleżanką, która nosi imię "INSTRUKCJA" :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 3:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
to nie to przed chwila to zrobilem i to samo chodzi o to ze jak zmniejsze do malych obrotow to sie sprzeglo blokuje i gasnie poraz kolejny prosze o pomoc

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 7:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 1:39 pm
Posty: 232
tu jest chyba rozwiazanie twojego problemu: http://www.hpieurope.com/manuals/pdf/10006.pdf
poczytaj wyreguluj i wtedy sprawdz czy jest dobrze


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pn cze 22, 2026 5:08 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL