Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:30 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:30 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 7:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
wykręć świece :lol:

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 7:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 21, 2004 1:12 pm
Posty: 237
Lokalizacja: Warszawa
skyline napisał(a):
ok mam flywheel ze sie wogole nie rusza dlatego ezjest zalany tylko jak mam te paliwo wylac z silnika mam go rozkrecic? ???????


przede wszystkim wykrec swiece i dopiero zakrec roto

_________________
Mariusz Obarski - GTR Team


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 7:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 1:39 pm
Posty: 232
wez klucz do kol i odkrec swiece tylko miej przygotowana szmatke lub papier toaletowy bo paliwo Ci sie wyleje
pokrec troche roto bez swiecy i wkrec swiece
powinno dzialac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 7:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
ale jak wykrec grzalke to roto kreci mnie nie backplate jest silnik calkowicie zalany czyli jak mam to zrobic poprostu roto szarpie mnie i po chwili sie zacina przycisk z roto.

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 7:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 1:39 pm
Posty: 232
skyline napisał(a):
ale jak wykrec grzalke to roto kreci mnie nie backplate jest silnik calkowicie zalany czyli jak mam to zrobic poprostu roto szarpie mnie i po chwili sie zacina przycisk z roto.


po pierwsze o co ci chodzi z ta grzalka przeciez jej sie nieda sie jej wykrecic
po drugie jak wykrecisz swiece to musi dzialac no chyba ze masz zepsute roto albo beck plate


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 7:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
jest tak roto sie kreci prawidlowo w lewo a backplate nie chce w lewo tylko prawo i sie zacina tnie sie i przechodzi na mnie
i flywhell ma byc luzne czy jak bo mi sie wogole nie rusza
a co moglo sie zepsuc w backplate??

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 7:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 28, 2005 3:45 pm
Posty: 828
Lokalizacja: Białystok
No raczej terzeba rozkrecac.

_________________
gg.7964668


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 7:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
co backplate?

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 8:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
back plate to cała tylna ścianka to raz
ten axel w który wkładasz sztycę roto ma na drugim końcu zebatkę, która poprzez łozysko jednokierunkowe (one way) obraca wąłem silnika. Łożysko jedokierunkowe obraca się swobodnie w jedną stronę ( w tym wypadku w prawo), a w drugą zakleszcza się na wale silnika i obraca go ( w tym wypadku w lewo)

Jeśli nie możesz ruszyć kołem zamachowym (flywheel) to albo silnik jest totalnie zalany paliwem, albo tłok zakleszczył się w cylindrze

w pierwszej kolejności wykręć świecę i nie kluczem do kół tylko kluczem do świec, a jak nie masz to kluczem nasadowym 8

jeśli po wykręceniu świecy nie dasz rady poruszyć kołem zamachowym to lepiej już nic nie rusz tylko daj to komuś kto się na tym zna, bo popsujesz jeszcze bardziej.

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 8:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 15, 2005 12:07 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Kęty
Zrób dokładnie tak jak pisze Toost, wykreć świece, zakręć roto, jeżeli się nie da to możesz jeszcze spróbować odkręcić całego backplata (jak tam nieszczęśliwie poszła zębatka to w jedną strone nie obrócisz wałem)

PS. Toost - uprzedziłeś mnie z tym opisem, ja się produkuje tworze posta wysyłam a tu praktycznie to samo w poście wyzej, więc usuwam :)

_________________
Pozdrawiam Sławek Forystek
TB-01 (sprzedany), HPI Nitro RS4 3 evo (sprzedany), Serpent Impuls (sprzedany), w najbliższych planach REVO :)
GG: 6144700, SKYPE: SForrest_PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 8:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Forrest napisał(a):
Zrób dokładnie tak jak pisze Toost, wykreć świece, zakręć roto, jeżeli się nie da to możesz jeszcze spróbować odkręcić całego backplata (jak tam nieszczęśliwie poszła zębatka to w jedną strone nie obrócisz wałem)

PS. Toost - uprzedziłeś mnie z tym opisem, ja się produkuje tworze posta wysyłam a tu praktycznie to samo w poście wyzej, więc usuwam :)


ja bym juz roto nie kręcił, jeśli zakleszcył silnik to rozwali zębatki w roto
jak nie ruszy kołem zamachowym to ma zakleszczony silnik i w zalezności od powodu można tłok ruszyć poprzez one way, ale nie rotem tylko kluczem, albo trzeba rozbierać silnik

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 8:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 15, 2005 12:07 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Kęty
Optymalnie bedzie palcami zakręcić kołem zamachowym bo kluczem też moze strat narobić (nie wiadomo ile chłopak ma pary w ręce :) )

_________________
Pozdrawiam Sławek Forystek
TB-01 (sprzedany), HPI Nitro RS4 3 evo (sprzedany), Serpent Impuls (sprzedany), w najbliższych planach REVO :)
GG: 6144700, SKYPE: SForrest_PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 08, 2006 8:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Forrest napisał(a):
Optymalnie bedzie palcami zakręcić kołem zamachowym bo kluczem też moze strat narobić (nie wiadomo ile chłopak ma pary w ręce :) )


zamachowym może nie pójść, tródniej złapać, na one waya można załozyć klucz i delikatnie próbować, ale tylko w przypadku jak tłok zwyczajnie został w GMP i cylinder za szybko ostygł.

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 09, 2006 6:24 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
to bede musial silnik rozkrecic?
kolem sie nie da ruszyc czyli rozkrecic silnik??????
i czy mam caly rozkrecic czy tylko od gory od radiatora?a jak on sie mogl zablokowac jakim prawem?

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 09, 2006 6:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Jeżeli ktoś już o tym pisał, to przepraszam ale nie czytałem całego tematu, wystarczył początek :lol:

Po co zaraz rozbierać silnik? Wystarczy rozgrzać głowicę, choćby suszarką do włosów a uwolni to tłok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:30 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL