Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N maja 12, 2024 6:27 pm

Teraz jest N maja 12, 2024 6:27 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 10:22 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 12:09 pm
Posty: 109
Grzegorz Ogonowski napisał(a):
Krzysztof,

Wyścigi RC to takie zającie, że bez wydatków i nakładów nie da się ścigać. Żadna organizacja nam tego nie zapewni i nie da. Pierwszym warunkiem koniecznym ale niewystarczającym są własne środki, które możemy na to preznaczyć. Drugi warunek to bez którego pierwszy nic nie znaczy to możliwości. Mi klub RC Wrocław dał możliwości ale niczego innego nie oczekiwałem bo nie lubię oszukiwać samego siebie ;-). Możlwiość regularnych startów. Cykl zawodów gdzie można było przez kilka lat rozwijać umiejętności. Daleko od domu, oczywiście no ale co zrobić. Nic bliżej nie było.

Tylko stwarzanie i organizacja lokalnych zawodów daje możliwość rozwoju dla zawodników. Tak aby nie gonić setki kilometrów żeby się pościgać.

Krzysztof, nie mam nic przeciwko tym co myślą inaczej czy nie podzielają mojego punktu widzenia. No ale też niech nie mówią mi co dla mnie jest lepsze ;-) skoro sami nic wielkiego nie osiągnęli ale mają monopol i wiedzę na to czy coś jest bezsensem czy nie. Na sam końcu to zawodnicy swoim uczestnictwem lub nie zadecydują o tym czy dane propozycje i rozwiązania mają sens czy są tego pozbawione.


I tutaj Grzegorz się zgadzamy że zawody i tylko zawody stwarzają możliwości rozwoju, o tym tylko mówię. Ktoś nam daje możliwości rozwoju czyli uczestniczenia w nich i to jest dobre. Dla mnie jako ojca nie ma znaczenia czy Przemek ściga się w Warszawie, Lubawie, Tarnowie czy Ścinawce. Ważna jest atmosfera i rywalizacja którą zapewniają inni zawodnicy. Grzegorz też jeździcie na EMP czy do Koszyc. Czy to w czymś uwłacza ?? myślę że nie a wręcz przeciwnie dało Mateuszowi możliwość konfrontacji z szerszą ilością zawodników.

Ja pragnę jeszcze raz podkreślić nie jestem zwolennikiem LOK. Chciałbym aby było jak najwięcej niezależnych zawodów żeby tak jak w czechach każdy mógł się tym bawić.

_________________
Wicher Krzysztof
Proxima Race Team
ARC-R10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 10:47 am 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 12:10 pm
Posty: 490
Wicher Krzysztof napisał(a):
Grzegorz Ogonowski napisał(a):
Krzysztof,

Wyścigi RC to takie zającie, że bez wydatków i nakładów nie da się ścigać. Żadna organizacja nam tego nie zapewni i nie da. Pierwszym warunkiem koniecznym ale niewystarczającym są własne środki, które możemy na to preznaczyć. Drugi warunek to bez którego pierwszy nic nie znaczy to możliwości. Mi klub RC Wrocław dał możliwości ale niczego innego nie oczekiwałem bo nie lubię oszukiwać samego siebie ;-). Możlwiość regularnych startów. Cykl zawodów gdzie można było przez kilka lat rozwijać umiejętności. Daleko od domu, oczywiście no ale co zrobić. Nic bliżej nie było.

Tylko stwarzanie i organizacja lokalnych zawodów daje możliwość rozwoju dla zawodników. Tak aby nie gonić setki kilometrów żeby się pościgać.

Krzysztof, nie mam nic przeciwko tym co myślą inaczej czy nie podzielają mojego punktu widzenia. No ale też niech nie mówią mi co dla mnie jest lepsze ;-) skoro sami nic wielkiego nie osiągnęli ale mają monopol i wiedzę na to czy coś jest bezsensem czy nie. Na sam końcu to zawodnicy swoim uczestnictwem lub nie zadecydują o tym czy dane propozycje i rozwiązania mają sens czy są tego pozbawione.


I tutaj Grzegorz się zgadzamy że zawody i tylko zawody stwarzają możliwości rozwoju, o tym tylko mówię. Ktoś nam daje możliwości rozwoju czyli uczestniczenia w nich i to jest dobre. Dla mnie jako ojca nie ma znaczenia czy Przemek ściga się w Warszawie, Lubawie, Tarnowie czy Ścinawce. Ważna jest atmosfera i rywalizacja którą zapewniają inni zawodnicy. Grzegorz też jeździcie na EMP czy do Koszyc. Czy to w czymś uwłacza ?? myślę że nie a wręcz przeciwnie dało Mateuszowi możliwość konfrontacji z szerszą ilością zawodników.

Ja pragnę jeszcze raz podkreślić nie jestem zwolennikiem LOK. Chciałbym aby było jak najwięcej niezależnych zawodów żeby tak jak w czechach każdy mógł się tym bawić.



Krzysztof, staraj się nie nadinterpretowywać moich słów czy tego co chcę przekazać/powiedzieć. Nie ma mowy o jakimkolwiek uwłaczaniu. Idziesz tu trochę za dalego. Startujemy w różnych zawodach min. EMP czy też Koszyce, Mibosport, ETS. Ja nie mam z tym żadnego problemu. Czy zawody po patronatem LOK przyciągają zawodników? Jakoś tłumów nie widzę. Mowię o on-road i nie chodzi tylko o sezon letni. Jak wyglądał sezon halowy? Dlaczego na OMP do Nowej Rudy stawiło się tylu zawodników? W Koszycach jest wszystko, warunki jakich tylko pozazdrościć jest hala, AMB - bajka a jednak cykl nie powalił frekfencją i poziomem sportowym. Dlaczego?

W tym roku planowaliśmy pojawić się w Rudzie Śląskiej ale organizatorzy tych zawodów tak dbają o zawodników np. z klasy Modified, że organizują w tym samym czasie co ETS. Widzisz kultura organizacyjna np. w Czechach czy Słowacji jest taka, że w tym czasie zawody typu ETS wypierają lokalne sprawy, wiedząc, że zawodnicy tam jadą. Krzystof to jest elementarz bez tak podstawowych rzeczy nie można mowić o zmianie czy postępie.

_________________
Grzegorz Ogonowski
Team Yokomo Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 11:07 am 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Michał Abramowicz napisał(a):
Ja mam jeszcze pytanie, w kwestii:
Jak się okazało niektórzy wprowadzili w błąd zgłaszając się jako Kluby prawomocne.To kłamstwo stało się powodem trudności rejestracji Federacji.

To jak to wyszło w trakcie, to nikomu z tworzących się nie chciało 4 liter ruszyć i wyprostować?


Tak ze strony czysto technicznej to aby założyć federację potrzebne jest pewne kworum klubów (takich prawdziwych) i sądzę, że przez to celu nie osiągnięto.

Moja ocena jest taka, że nie możecie się doszukiwać głębokiej przyczyny gdzie kto jeździ na zawody- bo 90% z nas jeździ tam gdzie lubi dla spotkania z ludźmi których się lubi, dla pościgania się w znajomym gronie i na poziomie jaki uznaje za słuszny. Przynajmniej tak robię ja i większość z mojej okolicy jako zapaleńcy bardziej niż jacyś super PRO kierowcy.

Sprawą drugorzędną jest czy to będzie Ścinawka, czy to będzie latem Łódź, czy Szczecin. Tam gdzie jest odpowiedni poziom rywalizacji, ci z którymi chcemy wspólnie spędzić czas i tam gdzie jest odpowiedni poziom techniczny obiektu do rozgrywania zawodów tam jedziemy.

Przestańcie się tak spinać. To gdzie i jak jeździ się lepiej tak czy siak wyjdzie po ilości startujących i reprezentowanym przez nich poziomie, niech to pozostanie w gestii czasu kto gdzie w przyszłości pobieży na zawody, tendencja jest widoczna.
Zauważcie Onroad zimowy LOK jest w defensywie, bo mnogość imprez niezależnych o wysokim poziomie skutecznie odciąga od jeżdżenia po oblodzonych drogach po 400km w jedną stronę na EMP z południa na północ i ze wschodu na zachód, wybieramy to co najbliższe tudzież najbardziej odpowiadające i z całym szacunkiem to nie milion postów Pana Lesława czy Waszych o LOK to zmieniło tylko to co ludzie wybierają ,jak się jeździ i jak naprawdę jest na tych lokalnych imprezach tylko Wasze DZIAŁANIE dobre lokalne godne pochwały. Cała ta gadanina jedyne co spowodować może, to że czasem ktoś natknie się na jakiś post gdzie wymienione są zawody lokalne w Małopolsce/Wielkopolsce/Dolnym Śląsku i spróbuje, zaryzykuje start i nagle uzna: "To jest to! Szukałem takiej alternatywy dla zaowdów ... od zawsze!" i jeśli dopatrywał się bym w niej pożytku to tylko taki.

Offroad, co jak co ale nie ma w tym roku szans by zrobić to inaczej niż jest, by rywalizować w ludźmi z całej Polski, nie było szans nawet na organizację otwartego MP, za mało czasu by to ogarnąć na szybko. Na siłę było by gównianie?- tego nie chce nikt, (tu tak odośnie ogólnego zarysu sytuacji). Przestańcie się rzucać na organizatorów którzy też zostają często pod ścianą bo jak się nie wykażą działalnością to im zabiorą teren pod tor i ich zwiną (o ile to są kluby a nie sklepy czy inne prywatne inicjatywy) więc każdy by się chwycił jakiegokolwiek podmiotu (tak LOK też) i zorganizował zawody. To nie jest hala tu wywalczyć tor i pieniądze na jego budowę to ogrom pracy i zaangażowania.

Dobra kwestia została poruszona- LOKALNA działalność, to priorytet niedostrzegany i zaniedbywany przez lata stał się przyczyną tego gdzie jesteśmy. Konkluzja powinna być taka, że jeśli chce się zrobić coś dobrego dla modelarstwa to zaczyna się od własnego podwórka, bo ani Pan Panie Grzegorzu, ani Krzysztofie, Michale czy Marku temu nie zaprzeczycie i na tym też trzeba się skupić, Pan Lesław też to jak Mantrę powtarzał "silne lokalne kluby" będą one, normalne, prawdziwie działające z doświadczeniem organizacyjno-dydaktycznyczno-sportowym, będzie można się połączyć w federację i się z sensem jeszcze raz ogarnąć.

Taka dodatkowa uwaga przyszłościowa może nie tematyczna ale cały czas odnośnie tego co działo się ostatnimi czasy na forum. Nim zaczniecie pisać i osądzać innych pomyślcie najpierw o sobie i swoich początkach, czy was też nie nabrali, czy też nie robiliście tego samego- niektórzy muszą nauczyć się na własnych błędach i tyle i tego się nie zmieni. Sądzę, że Pan Panie Skrzypiec nie organizował MP na torze w Rosówku 2 lata temu z niecnych celów i zamiarów, tylko z chęcią pościgania się na poziomie i za jego sprawą mimo deszczu przez cały piątek i sobotę wszyscy się dobrze bawili, mimo, że to były zawody pod znaczkiem LOK. Byłby pod znakiem NBA, CIA, FBI, GUS czy KRS było by tak samo bo to ORGANIZATR wnosi wszystko co najważniejsze do takich zawodów (i zostawcie kwestię tego czy dawać się robić w bambuko przez działaczy bo to musi ocenić każdy organizator sam sobie, można jedynie zaproponować mu alternatywę ale nie na siłę go szufladkować). Niektórzy muszą po prostu przejechać się na LOK na własnej skórze i zebrać przykre doświadczenia i co zabronicie? Hiszpańska inkwizycja? Nie ma co, szkoda nerwów i marnowania czasu na pisane. Prędzej czy później czas oceni i pokaże co jest rozwojowe i przyszłościowe, jednak to jak się sprawy potoczą zależy tylko od nas i lokalnych klubów. Alternatywę można tworzyć tylko działaniem a jak będzie dobra i bez patologii to same z siebie przyciągnie innych bez nawracania na siłę co próbują niektórzy uprawiać.

Ostatnia sprawa: Wiecie jakie środowisko jest dla obu stron najgorsze: PODZIELONE przez tego typu niesnaski. Czemu ma to służyć- niczemu to jedynie działa na niekorzyść.

Się rozpisałem ale to takie moje przemyślenia odnośnie tego co się ostatnio na tym forum działo. Takie bezsensowne palenie mostów.

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 12:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2007 7:26 am
Posty: 428
Lokalizacja: szczecin
Maciej Nowak napisał(a):

Sądzę, że Pan Panie Skrzypiec nie organizował MP na torze w Rosówku 2 lata temu z niecnych celów i zamiarów, tylko z chęcią pościgania się na poziomie i za jego sprawą mimo deszczu przez cały piątek i sobotę wszyscy się dobrze bawili, mimo, że to były zawody pod znaczkiem LOK.


no dość pamiętne zawody i dla mnie też i te wspaniałe komentarze panów ze Szczecina którzy dzisiaj od walają komedyjkę jak mi to nie dobrze i jaki ten skrzypiec jest złośliwy a trzeba było zawody odwołać w sobotę i rozesłać zawodników do domów jak to dzisiaj się odbywa

kiedyś p. Lesław napisał mi że będę tego żałował iż organizuje zawody pod egidą LOK i niestety miał rację

nie wie pan panie Nowak 90% tego jak to się odbywało i na jakich warunkach wiec proszę niczego nie insynuować a informacji może pan zasięgnąć u Michała Karpińskiego
nie wie pan również dlaczego zrezygnowałem z działalności w SMS ( patrz LOK ) zresztą podobnie jak inni

nauczmy się słuchać ludzi którzy się ścigają i wywalają kupę kasy na ten sport bo to jest dobry kierunek

_________________
RC Team Szczecin; MC Schwedt e.V


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 12:45 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Krzysztof Skrzypiec napisał(a):
Maciej Nowak napisał(a):

Sądzę, że Pan Panie Skrzypiec nie organizował MP na torze w Rosówku 2 lata temu z niecnych celów i zamiarów, tylko z chęcią pościgania się na poziomie i za jego sprawą mimo deszczu przez cały piątek i sobotę wszyscy się dobrze bawili, mimo, że to były zawody pod znaczkiem LOK.


no dość pamiętne zawody i dla mnie też i te wspaniałe komentarze panów ze Szczecina którzy dzisiaj od walają komedyjkę jak mi to nie dobrze i jaki ten skrzypiec jest złośliwy a trzeba było zawody odwołać w sobotę i rozesłać zawodników do domów jak to dzisiaj się odbywa

kiedyś p. Lesław napisał mi że będę tego żałował iż organizuje zawody pod egidą LOK i niestety miał rację

nie wie pan panie Nowak 90% tego jak to się odbywało i na jakich warunkach wiec proszę niczego nie insynuować a informacji może pan zasięgnąć u Michała Karpińskiego
nie wie pan również dlaczego zrezygnowałem z działalności w SMS ( patrz LOK ) zresztą podobnie jak inni

nauczmy się słuchać ludzi którzy się ścigają i wywalają kupę kasy na ten sport bo to jest dobry kierunek


Czy ja mówię, że wiem jak to się wewnętrznie dokładnie odbywało? Ja patrzę na to chłodnym okiem uczestnika tych wydarzeń. Dla mnie to były dobre zawody. Pojechałem rok później na nowy tor też było ok (tylko tym razem padało w na finały). Ale do tego z kim kto organizuje zawody i na jakich zasadach każdy z organizatorów sam musi dojrzeć, wszyscy zaczynali od jedynego słusznego kierunku i wolno acz systematycznie się odrywają kolejne bastiony. Pozostaje nie zmuszać tylko informować o alternatywach i czekać, nie wszczynać kłótni i wmuszać na siłę, bo to tylko wywołuje konflikty. Wierzę w to, że tym którym się chce robić zawody i organizować zależy na tym co robią i będą postępowali kierując się dobrem zawodników, jednak każdy organizator indywidualnie sobie w stosownym czasie dokona w pełni dobrowolnego wyboru jak ten cel będzie realizował- wedle własnego rozeznania.

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest N maja 12, 2024 6:27 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL