Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So maja 11, 2024 7:14 pm

Teraz jest So maja 11, 2024 7:14 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 9:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 6:00 pm
Posty: 4
Witam

Panowie.. pomożecie?...

Mam dylemat co wybrać, a mianowicie http://allegro.pl/hpi-savage-4-6-big-bl ... 55555.html
lub http://allegro.pl/hpi-savage-x-4-6-gt3-i5727503356.html
który jest lepszy, wytrzymalszy?
Poczytałem na temat jednego i drugiego i w końcu sam nie wiem, może ktoś posiada takowy model.
Z racji krótkiego czasu aukcji proszę o szybką pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 14, 2015 9:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 09, 2015 5:58 pm
Posty: 31
Nie wiem czy patrzyłeś na zakładkę na stronie HPI ,,MY HPI". Tam masz wszystko ładnie porównane. Według porównania HPI SAVAGE X 4.6 GT3 jest lepszy (bardziej wytrzymały i u niego na stronie HPI znajdziesz ulepszenia).

_________________
HPI Bullet Flux MT
HPI HB D413


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 17, 2015 5:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 6:00 pm
Posty: 4
Witam
Dzięki za odpowiedź i podpowiedź w jednym.
Zakupiłem GT3 czekam aż przyjdzie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 20, 2015 7:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 09, 2015 5:58 pm
Posty: 31
Cieszę się, że pomogłem :)
Jak przyjdzie to powiedz o wrażeniach

_________________
HPI Bullet Flux MT
HPI HB D413


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 20, 2015 7:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 6:00 pm
Posty: 4
Witajcie

Model dotarł do mnie dziś po 16 i doznałem szoku... czemu? popatrzcie sami:

http://pokazywarka.pl/rdzv1n/

https://www.dropbox.com/s/22x423htqxltr ... 6.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/nh61ogwopow8k ... 1.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/jocbeez4ud941 ... 6.mp4?dl=0

Jak widać coś tu jest nie tak, model będę reklamował...
Nawet nie odpalałem silnika bo to bez sensu patrząc co się z nim dzieje jak tylko stoi, amortyzatory z tyłu leją z przodu jak na filmie, jak leży na ziemi to 3 palce się nie mieszczą pod nim... załamka i to za 1239 zł :/

Zapomniałem dodać: brak spinek do karoserii, oba koła po jednej stronie mają dość duży luz na boki pomimo że są dokręcone pewnie hexy w kołach padły, ale nawet nie rozkręcam tego, wycieki z silnika, model do mnie przyszedł z połową paliwa w baku :/ filtr chyba przesiąkł nitro bo mokry aż kapie z niego dalej się nie zagłębiam w temat co mu dolega to mi wystarczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 20, 2015 7:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
No niestety nie każdy sprzedawca jest uczciwy...
Amorki mają mało podkładek i pewnie dlatego tak nisko leży (na fotce producenta ma ich kilka).
Półoś krzywa po dzwonie, pewnie dałoby się wyprostować.
Ale czemu odbierająca bije to nie mam pojęcia... Tam jest centralny dyfer ?

edit.
Filtr powinien być nasączony olejem ARO.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 20, 2015 7:57 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 12, 2015 12:12 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Banshee, zdajesz sobie sprawę, że sprzedający, jeżeli nie ma dobrej woli, nie przyjmie zwrotu, a Ty nijak go do tego nie zmusisz? I nawet nie baw się w zgłaszanie na policje itd - szkoda czasu. Ja się przejechałem na tańszych zakupach - 750zł. Pół roku ciurania się, zbierania dokumentacji, łażenia gdzie się da i nic...

Kupiłeś używany model, nie spodziewaj się, że od razu będziesz nim jeździł, nieważne co napisał sprzedawca :P Proponuję, żebyś dał go w w miarę szybko komuś z doświadczeniem do oglądnięcia i zadecyduj, czy go naprawiasz, czy starasz się go zwrócić... jak pisałem, w to ostatnie raczej bym nie wierzył.

_________________
HPI Bullet MT FLUX @ TrackStar Turbo 80A + 10.5T BL TrackStar
"I can FIX IT!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 20, 2015 8:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 13, 2015 6:00 pm
Posty: 4
Bizkup napisał(a):
Banshee, zdajesz sobie sprawę, że sprzedający, jeżeli nie ma dobrej woli, nie przyjmie zwrotu, a Ty nijak go do tego nie zmusisz? I nawet nie baw się w zgłaszanie na policje itd - szkoda czasu. Ja się przejechałem na tańszych zakupach - 750zł. Pół roku ciurania się, zbierania dokumentacji, łażenia gdzie się da i nic...

Kupiłeś używany model, nie spodziewaj się, że od razu będziesz nim jeździł, nieważne co napisał sprzedawca :P Proponuję, żebyś dał go w w miarę szybko komuś z doświadczeniem do oglądnięcia i zadecyduj, czy go naprawiasz, czy starasz się go zwrócić... jak pisałem, w to ostatnie raczej bym nie wierzył.



Sprzedający zapewniał mnie że wszystko jest sprawne i gotowe do jazdy, to nie są moje słowa lecz jego, w takim przypadku towar ma wady ukryte więc mogę go reklamować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 20, 2015 9:00 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 12, 2015 12:12 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Ale ja nie powiedziałem, że nie możesz. Pewnie, że możesz - nawet powinieneś próbować. Niestety z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli sprzedający nie będzie chciał przyjąc zwrotu, niewiele z tym zrobisz - tak czy inaczej, powodzenia.

Sprawdź tylko, czy te wady które zauważyłeś (a będzie ich więcej wraz z rozbieraniem modelu) są warte zabawy, być może można je niewielkim kosztem naprawić? Cieknące amorki to pewnie uszczelki, o ile tłoki są proste. Podkładki dystansowe możesz zastąpić czymkolwiek co będzie pasowało do średnicy amorka. Wał albo próbować prostować, jak zostało już powiedziane, albo kupić nowy. Największym problemem będzie pewnie sam silnik. Jeżeli w baku zostało paliwo a filtr jest mokry i nim śmierdzi, to sam silnik pewnie też nie został wyczyszczony. W ogóle - silnik jest największym problemem, bo nowy jest po prostu drogi, a jak nie masz doświadczenia, będziesz miał problem zarówno z jego złożeniem jak i ustawieniem starego. Gdzieś, kiedyś (wszędzie i zawsze ;) ) słyszałem, żeby nigdy nie kupować spaliniaka z niepewnego źródła. Rozwinięciem tej myśli brzmi: kupuj używanego spaliniaka tylko od dobrze znanej osoby, kiedy wiesz co model przeszedł, a i do tego mieć dystans.

[edit 22.10.2015]
Z ciekawości - co postanowiłeś zrobić?

_________________
HPI Bullet MT FLUX @ TrackStar Turbo 80A + 10.5T BL TrackStar
"I can FIX IT!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 27, 2015 8:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 09, 2015 5:58 pm
Posty: 31
Przykro mi, że cię oszukali. Ja po tej cenie spodziewałem się czegoś lepszego Bizkup ma niestety rację. Zawsze kupując od nieznanych sprzedawców model jest takie ryzyko. Jeszcze jest jedno dobre rozwiązanie, Zawieść ten model do HPI żeby ci go naprawili (niestety nie za darmo) tam ci wszystko powinni dobrze ustawić
Tutaj masz nazwę, adres i stronę sklepu
HPI POLSKA
ul. Klonowa 14, 95-050 Konstantynów Łódzki
http://www.sklep.hpi.pl

_________________
HPI Bullet Flux MT
HPI HB D413


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Teraz jest So maja 11, 2024 7:14 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL